Nedjelja, 3. kg (A) – 22.1.2017.

1. KALENDAR novoga tjedna: ● Danas je 3. nedjelja liturgijskoga vrjemena "kroz godinu" ● srijeda 25.1.: Obraćenje Sv. Pavla, ap. (blagdan) ● četvrtak 26.1.: Sv. Timotej i Tit, b. (učenici i suradnici Sv. Pavla) ● subota 28.1.: Sv. Toma Akvinski, prez. i n. (+1274.) ● Sljedeća nedjelja, 29.1.2017.: 4. kroz godinu - sv. misa po redovitom rasporedu: Kompolje u 10,00 s. (za narod); Vratnik u 12,00 s. ●

2. SV. MISE U TJEDNU (u Kompolju) – radnim danom u 18,00 s.
Misne nakane u ovom tjednu:
- PETAK, 27.1. - 18,00: za blagoslov naših dobročinitelja (umjesto u četvrtak!) - SUBOTA, 28.1. - 18,00: + Branka Babić (30. dan)

3. ZBOR ima probu u SUBOTU poslije večernje sv. mise.

4. PREDSTAVLJANJE i PRISEGU ČLANOVA 'ŽPV' – koje smo bili najavili za danas – odgodili smo zbog hladnoće i spriječenosti nekih članova! Tu ćemo svečanost upriličiti u veljači.

5. Obećanu STATISTIKU ŽUPE Kompolje (nakon blagoslova) također odgoditi za sljedeću nedjelju… Ponavljamo da su SNIJEG i HLADNOĆA poremetili planove za BLAGOSLOV OBITELJI pa župnik moli župljane Brloga za strpljenje i razumijevanje. Obavijesti o nastavku blagoslova i o svemu drugom što je važno bit će objavljene na portalu i Fejsu. Jasno, vjernici uvijek mogu - ne samo u ovom slučaju, nego u svakoj prigodi - bez ustručavanja i "isprike za smetnju" župnika slobodno nazvati i pitati sve što god žele...!

6. Glede UNUTARNJE OBNOVE NAŠE ŽUPNE CRKVE – koju planiramo izvesti u ovoj godini do Stipanje u kolovozu, kada ćemo proslaviti 210. godišnjicu osnutka župe – želimo vas obavijestiti da smo dobili ponudu od kvalificiranog izvođača radova s licencom za obnovu objekata pod zaštitom Ministarstva kulture – cijena zahvata je oko 90.000 kuna. Iznos planiramo prikupiti donacijama raznih sponzora, sredstvima Biskupije i prilozima župljana. Ove godine sav iznos "obiteljskog dara" ide u tu svrhu kao namjenski dar.
Veliku pomoć obećao je naš 'Domaći'. Evo o tome obavijest:
U povodu slavlja 50. godišnjice svećeništva našega Domaćega, mons. Milana Šimunovića, u Međimurju u Prelogu, na Tri Kralja, 6.1.2017., skupljeno je 10.300 kn za obnovu naše crkve u Kompolju. Kako je poznato ta je župa i ranije darivala obnovu naše crkve, u čemu se posebno zalagao naš mons. Šimunović. Od tih 10.300 kn darovali su 'na ruke' mons. Šimunoviću sljedeći:

1. Preč. gosp. dr. Matija Berljak, Kaptol 11, Zagreb, kanonik, inače domaći sin te župe, tom je prigodom dao 7.500 kn
2. Obitelj Horvat, Prelog 1.000 kn
3. Tomo Šestan, iz Preloga 200 kn
4. Obitelj Krušelj, iz Preloga 200 kn
5. Marija Jambrošić, Peklenica, rođ. Pavlović (nadimak Čarapina) Peklenica kod Murskog Središća, porijeklom naša Kompoljčanka, sestrična od Jure Fajdetića (a time i daljnji rod od M. Šimunovića) darovala je 500 kn
6. Ostali župljani Preloga su svoj dar (900 kn) ubacili u posebnu kutiju. Darovateljima je upućena pisana zahvala.

Župljani se sjećaju da je na dan Zlatne mise oglašeno da je naš domaći sin mons. dr. MILAN ŠIMUNOVIĆ, GORNJE SELO 56 (Ilovačak), umjesto većih troškova (ručka) za veliki broj gostiju (a moglo ih je biti i preko 300 ih svih krajeva Lijepe Naše), odlučio uložiti 10.000 kn za obnovu naše crkve. - Od srca njemu i svima ostalim darovateljima velika hvala!
Napomena 1.: Mons. Šimunović je zaželio da ti doprinosi budu 'namjenski', tj. da se izrade NOVE KLUPE (šire od postojećih) za našu crkvu, a o tome će on voditi brigu. To znači da će ono što bude nedostajalo od gornjega iznosa, naš Domaći osobno dodati. Uskoro će u Kompolje doći majstor radi uvida/mjera i odmah će početi izradu novih klupa.
Napomena 2.: Mons. Šimunović položio je sav navedeni iznos, ukupno 20.300 kn, na račun naše Župe u PBZ.