2. korizmena nedjelja (B), 4. ožujka 2012.

1. U ovom tjednu nema većih spomendana ni blagdana. U petak u 18 sati je u Kompolju Križni put i nakon toga sv. misa. Sljedeća nedjelja, 11. ožujka, je 3. KORIZMENA - sv. misa u Kompolju u 10 s. – tijekom sv. mise primit će sakrament krštenja Lucija Perišić (kći Danijela i Sanele), a u Brlogu je misa u 14,30 sati.

2. U srijedu, 29. veljače u 19.00 sati u 'kvartiru' u Kompolju održana je prva sjednica ŽPV. Dnevni red imao je nekoliko točaka. Nakon župnikova izlaganja o značenju župnog pastoralnog vijeća u novim okolnostima, izabran je zapisničar, a potom su se vijećnici kratko osvrnuli na pastoralne programe u župi do 'letnje Stipanje'. Zatim su razmatrane mogućnosti nastavka obnove naše župne crkve, konkretno novi radovi: uređenje svetišta i postavljanje obnovljenog oltara, obnova crkve iznutra, izgradnja nove sakristije, podizanje križa pred crkvom, i opremanje 'kvartira'. Istaknute su određene teškoće zbog nedostatka financijskih sredstava za nastavak radova, ako Ministarstvo kulture ne odobri neka sredstva, a nadamo se ponovnoj pomoći od Biskupije. Ekonomsko vijeće će napraviti temeljit uvid u stanje blagajne, koja je trenutno na tzv. pozitivnoj nuli, jer još ima nekih dugova. Zaključeno je: 1. da se ne ulazi ni u kakve radove koji nemaju financijsko pokriće; 2. da se uskoro, čim vrijeme dopusti, organizira akcija čišćenja okoliša crkve i spremanja građe s krova; i 3. da se knjiga, koju smo dobili od Slavka Degoricije (za obnovu crkve), onima koji ne mogu platiti punu cijenu ne daje besplatno nego da plate barem 20 kuna. Na kraju je razmatrano nekoliko prijedloga kako potaknuti svijest i savjest onih koji nisu dali godišnji prilog za 'mežnjariju', kao i one koji godinama ne doprinose za crkvene potrebe (a nisu siromašni).

3. Ponavljam, a vi potaknite i druge: tijekom Korizme petkom je u župnoj crkvi u Kompolju redovito pobožnost Križnoga puta u 18,00 sati, a potom sveta misa.

4. Čitajte katolički tisak! Čitanje razvija moždane vijuge, gledanje televizije zaglupljuje. Tko ne čita – umire glup! Čitajte Bibliju, dobre knjige i katolički tisak!

5. U petak u 19,00 sati u Gackom POU u Otočcu je redovita mjesečna tribina Mladi petak - hrvatski branitelj iz Zagreba Vilim Karlović iznijet će svoje dramatično svjedočenje kako je preživio Vukovar i Ovčaru. Dođite i povedite još nekoga…!