Dan Gospodnji, 12. N. k.g. (B) – Rođenje Sv. I.Krstitelja, 24.6.2018.

1. KALENDAR novoga tjedna ● Danas je 12. nedjelja "kroz godinu" – svetkovina Rođenja Sv. Ivana Krstitelja (u našoj biskupiji župna svetkovina u župama: Švica, Lipice, Donji Kosinj, Tounj, Aleksinica, Prizna) ● četvrtak 28.6.: Sv. Irenej, b. i mč. (+202.) ● petak 29.6.: Sv. PETAR I PAVAO, ap. (župna svetkovina u župama Lički Ribnik i Rudopolje) – godišnjica biskupskog ređenja mons. Mile Bogovića (1999.).
Sljedeća nedjelja, 1.7.: 13. 'kroz godinu' - sv. mise po redovitom rasporedu: ● Kompolje u 10,00 sati (misa za blagoslov svih župljana) ● Vratnik u 12,00 s. (+ Marija Cvitković) ● Kal u 15,00 s. (+ Drago Katalinić Bikan) ● Sljedeća sv. misa u Brlogu je u nedjelju 8.7. u 15,00 s. ●

2. SV. MISE u 12. TJEDNU 'KROZ GODINU'
- PONEDJELJAK, 25.6. - 20,00 s.: + Anton Odorčić (2. dan)
- UTORAK, 26.6. - 19,30 s.: za blagoslov naših dobročinitelja
- SRIJEDA, 27.6. -
- ČETVRTAK, 28.6.- 20,00 s.:
- PETAK, 29.6.: Sv. PETAR I PAVAO
● Vratnik - 17,00 s.: po nakani
● Kompolje - 20,00 s.: po nakani
- SUBOTA, 30.6. - 10,00 s.: + Ivan i Anka Kranjčević

3. OBNOVU KIPOVA stručnom restauracijom nastavljamo - obnovljen je kip BDM (2500 kn darovala jedna župljanka), a na restauraciju smo predali kip Srca Isusova. Troškovi će biti oko 2000 kn (već imamo troje darovatelja). Za Križni put bio je prijedlog da obnovu financiramo tzv. kumstvom pojedinaca ili obitelji (neki su se već javili), ali dobili smo stručnu procjenu (jer su okviri i neke slike u jako lošem stanju) kao i prijedlog glede obnove, koja bi po pojedinoj postaji iznosila oko 6000 kn (tekst cjelovitog opisa stanja Križnoga puta i popis svih potrebnih zahvata objavljeni su na portalu naše župe) pa sada sami moramo sve procijeniti i odlučiti, ali pričekat ćemo i ocjenu s prijedlogom Konzervatorskog zavoda u Gospiću.

4. PREUREĐENJE KUHINJE započelo je ovaj tjedan – srušen je jedan pregradni zid kako bi se dobilo više prostora i otučena je sva žbuka koju je bila nagrizla velika vlaga. Prema ponudi izvođača radova, slijedi sanacija zidova i završno uređenje, a potom osmišljavanje i opremanje novim elementima potrebnog namještaja. Glavninu troškova 'pokriva' naša biskupija, ali potrebno je da dio osiguraju i župljani.

5. ZBOR ima kratku ljetnu stanku, a onda slijedi priprema za Sv. Jakova u Pazarištu i za Stipanju! Pozivamo sve kojima je Bog dao glazbeni dar, da se pridruže zboru!