Dan Gospodnji, Cvjetnica - nedjelja Muke Gospodnje (C), 14.4.2019.

1. KALENDAR novoga tjedna. ● Danas je Cvjetnica – nedjelja Gospodinove Muke, početak Velikoga tjedna ● četvrtak, 18.4.: Vel. ČETVRTAK – dan ustanove Euharistije ● petak, 19.4.: Vel. PETAK – dan Muke Gospodnje – zapovijedani POST i NEMRS ● subota, 20.4.: Vel. subota – dan šutnje i žalosti…; navečer Vazmeno bdijenje ● Sljedeća nedjelja, 21. travnja: VAZAM – NEDJELJA USKRSNUĆA GOSPODNJEGA - sv. mise po redovitom rasporedu: Kompolje u 10,00 sati (za narod) ● Vratnik u 12,00 s. (+ Marko Nekić) ● Brlog u 15,00 s. (+ Dane i Nikola Šimunić; + Ružica i Ive Vukušić; + Tomo, Kata, Drago, Milka, Zora i Pola Mandekić) ● C.Kal u 15,00 s. (+ Marija i Ivan Katalinić)

2. SV. MISE i OBREDI u VEL. TJEDNU:
- VEL. PONEDJELJAK, 15.4. - 19,30 s.:
- VEL. UTORAK, 16.4.:
● Vratnik u 17,00 s. - POKORNIČKO BOGOSLUŽJE i SV. MISA
● Kompolje u 19,30 s.: za duše u čistilištu
- VEL. SRIJEDA, 17.4. - 19,30 s.: za duše u čistilištu
- VEL. ČETVRTAK, 18.4. - Misa Večere Gospodnje
● Vratnik u 17,00 s.:
● Kompolje u 19,30 s.: + Franjka, Mande, Ane i Marija Lulić
- VEL. PETAK, 19.4. - Obredi Muke Gospodnje
● Brlog u 15,00 s.
● Vratnik u 17,00 s.
● Kompolje u 19,30 s.
- VEL. SUBOTA, 20.4. - Vazmeno bdijenje
● C.Kal u 18,30 s.: Služba Riječi i uskrsni blagoslov jela
● Vratnik u 19,30 s.: po nakani
● Kompolje u 22,00 s.: + pok. ob. Lulić i Kranjčević i pok. ob. Janjčić

3. PREDUSKRSNA ISPOVIJED u župi VRATNIK je u Vel. utorak 16.4. Pokorničko bogoslužje počinje u 17,00 s., a poslije ispovijedanja je slavlje sv. mise. Dođite svi i potaknite druge da dođu – posebno one koji dugo nisu pristupili sakramentu pomirenja.

4. KORIZMENE AKCIJE 'CARITAS' i 'MISEREOR' kao i svake godine završavaju na Cvjetnicu, ali svoj dar možete i naknadno priložiti pa će ga župnik predati u biskupiju. Odricanje u korist potrebnih je djelo milosrđa također za naše dobro!

5. 'OBITELJSKU NEDJELJU' slavimo sljedeći mjesec (svibanj) u dvije nedjelje zaredom – 5.5. i 12.5. - posebno za KRIZMANIKE i posebno za PRVOPRIČESNIKE (i njihove OBITELJI).
U nedjelju poslije Uskrsa, 28.4. RODITELJI KRIZMANIKA imat će dogovorni sastanak sa župnikom, a KRIZMANICI će dogovoriti zajedničku tjednu bližu pripravu! Najkasnije tada trebaju donijeti potvrdnicu/posvjedočenje od svojih kumova (ako nisu kršteni u Kompolju ili Brlogu).

6. MISA na Vratniku NEDJELJOM – od 28.4. do 26.5. bit će u 13,00 sati.

7. ZBOR ima PROBU u SRIJEDU poslije večernje mise (tj. oko 20,00 s.).

Dva sprovoda u Kompolju - ispraćene Marija Rožić i Paula Odorčić

Poznata uzrečica kaže da za neke (oba)vijesti nikada nije kasno - a to se odnosi i na one lijepe i ona one koje nas rastuže kad ih čujemo. A znademo da...   >>>

Susret u ljepoti Božje prirode - Begovača, 6.7.

U prvu subotu srpnja – 6.7., svećenici Otočkoga dekanata, zajedno s planinarima i svim ljubiteljima prirode, kao i vatrogascima otočkoga DVD-a, planiraju...   >>>

"Zbor" u Švici - uz krštenje i svećenički jubilej

U našoj susjednoj župi Švica svetkovina župnoga patrona Sv. Ivana Krstitelja, 24. lipnja, znakovito je protekla obilježena trostrukim slavljem – u župnoj...   >>>

Dvije akcije za slavlje u Kalu