Dan Gospodnji, VAZAM - nedjelja Uskrsnuća Gospodnjeg (C), 21.4.2019.

1. KALENDAR novoga tjedna. ● Danas je Uskrs – nedjelja Gospodinova uskrsnuća, koje se slavi cijeli tjedan (Vazmena osmina) ● Sljedeća nedjelja, 28. travnja: 2. VAZMENA – NEDJELJA BOŽANSKOGA MILOSRĐA - sv. mise po redovitom rasporedu: Kompolje u 10,00 sati (za narod) ● Vratnik u 13,00 s. (KUMULATIVNA: 1. Jure Žumberac te Mile i Božica Katalinić Šepac, 2. + Ruža, Mile, Julika i Pere Rončević, 3. + Drago Lopac /Petrov/ te Marija i Petar Lopac) ● Brlog u 15,00 s. (+ Frane Jurković, Mijo i Manda Jurković te Jozo i Ruža Klarić) ● Sljedeća sv. misa u C.Kalu je 5.5. u 15,00 s. (+ Drago Katalinić Bikan; + Juraj, Anka i Mile Katalinić te svi pok. ob. Rončević)

2. SV. MISE U VAZMENOM TJEDNU:
- PONEDJELJAK, 22.4. - 10,00 s.: + Ruža Perišić (30. dan)
- UTORAK, 23.4. - 19,30 s.: + Jure i Ivanjica Biondić te svi pok. ob. Rubčić
- SRIJEDA, 24.4. - 19,30 s.: na čast Bl. Miroslava Bulešića
- ČETVRTAK, 25.4. - 19,30 s.: za blagoslov naših dobročinitelja (od 26.4.)
- PETAK, 26.4. - 19,30 s.: + Mirko i Katica Šimunić
- SUBOTA, 27.4. - 19,30 s.: + Zora, Stjepan i pok. ob. Rukavina te Stjepan Grčević i svi pok. ob. Grčević

3. 'JURJEVU' slavimo u sljedeću nedjelju – 28.4. Poslije sv. mise bit će u dvorani u kvartiru tradicionalno druženje.

4. Bliža PRIPREMA ZA SLAVLJE Prve sv. Pričesti i Potvrde (Krizme, Berme) započinje u sljedeću nedjelju 28.4. - ove godine bit će to OBITELJSKA JURJEVA. Pod misnim slavljem, koje će predvoditi dr. Milan Šimunović, naš Domaći, bit će župnoj zajednici službeno predstavljeni kandidati za Krizmu i Prvu pričest. Potom će kratak katehetski susret biti u kvartiru, gdje će biti i vjerničko druženje u tradicionalnom slavlju Jurjeve. Najkasnije tada krizmanici trebaju donijeti potvrdnicu/posvjedočenje od svojih kumova (ako nisu kršteni u Kompolju ili Brlogu). SASTANAK i dogovor za slavlje za RODITELJE KRIZMANIKA bit će u nedjelju 5.5., a za RODITELJE PRVOPRIČESNIKA u nedjelju 12.5.
DVIJE posljednje OBITELJSKE NEDJELJE – zajedno za prvopričestnike i krizmanike s obiteljima – slavimo u svibnju: 12.5. i 19.5.! Važno je da RODITELJI na susrete dolaze zajedno s djecom, jer je slavlje sakramenta OBITELJSKO slavlje.
Krizmu slavimo u Kompolju - zajedno za obje župe (Kompolje i Brlog) - 26.5. (dolazi biskup Mile Bogović), a Prvu pričest u nedjelju 2.6.

5. MISA na Vratniku NEDJELJOM – od 28.4. do 26.5. bit će

u 13,00 sati

.

6. ZBOR – zbog hodočašća Bl. Stepincu – ima PROBU u PETAK poslije večernje mise (tj. oko 20,00 s.).

'Obiteljska Jurjeva' i predstavljanje kandidata za sakramente

U Kompolju je na Bijelu nedjelju, 28. travnja 2019., bilo višestruko slavlje. Prvo, kao 2. vazmena nedjelja, pučki rečeno to je tzv. Mali Uskrs, a službeno...   >>>

Dekanatski sastanak i raspored ispovijedi

NA KRASNU SASTANAK SVEĆENIKA OTOČKOGA DEKANATA Redoviti preduskrsni radni susret svećenika Otočkoga dekanata održan je u ponedjeljak 1. travnja na Krasnu,...   >>>