Susret u ljepoti Božje prirode - Begovača, 6.7.

U prvu subotu srpnja – 6.7., svećenici Otočkoga dekanata, zajedno s planinarima i svim ljubiteljima prirode, kao i vatrogascima otočkoga DVD-a, planiraju SUSRET i druženje pod motom "Bog govori kroz prirodu, priroda govori o Bogu!" POZIVAJU sve koji žele da im se PRIDRUŽE!

Okupljanje je predviđeno oko 12,00 sati na Begovači, gdje će (uskoro po dolasku) biti ručak – grah ili kotlovina bit će ponuđeni svima koji budu željeli tjelesnu okrjepu na čistom zraku, a osim 'ića bit će i dovoljno pića (nitko da ne dehidrira, jer i šumska žeđ nervira!).

U sklopu programa predviđen je opušten ali ozbiljan i stručan razgovor o svim važnim aktualnostima naše društvene i crkvene stvarnosti, kao i mogućnost odlaska na Štirovaču

U 17,00 sati predviđeno je "sub divo" - kako se na latinskom kaže za susret "pod vedrim nebom" - koncelebrirano slavlje svete mise, i to vigilija sutrašnjega Dana Gospodnjeg – 14. nedjelje 'kroz godinu' (svećenici neka ponesu misno ruho). Euharistijsko slavlje predvodit će vlč. Stipe Zeba, župnik Krasna i Kutereva te čuvar svetišta Gospe Krasnarske.

VELE BITNA NAPOMENA: Organizator podsjeća sve sudionike ovoga SUSRETA da ne zaborave ruksake napuniti optimizmom i čuturice dobrom voljom te da se oboružaju najvećom spremnošću za doprinos zajedničkom doživljaju radosti u ljudskom i kršćanskom druženju u Božjoj prirodi, kakve je kao obilje Nebeske krasote puna Lijepa Naša, a poglavito naš jedinstveni i čudesni Velebit!

Petak, 28. Lipanj 2019.

'STIPANJA' - naša pobožna i dostojanstveno raspjevana RADOST

Ovogodišnja naša "letnja Stipanja" – župni "zbor", tj. proslava zaštitnika naše župe Sv. Stjepana Prvomučenika, koja je 'proširena' slavljem 40. obljetnice...   >>>

Propovijed biskupa Jezerinca na Stipanji u Kompolju