Dan Gospodnji, 29. NED. kroz godinu (C), 20.10.2019.

1. KALENDAR novoga tjedna. ● Danas je 29. nedjelja 'kroz godinu' – MISIJSKA NEDJELJA ● utorak, 22.10.: Sv. Ivan Pavao II, p. (+2005.) - svetkovina u župi Lapac ● Sljedeća nedjelja, 27. listopada: 30. N. 'kroz godinu' – sv. misa po redovitom rasporedu: Kompolje u 10,00 sati (za narod) - Vratnik u 12,00 s. (po nakani) – sljedeća sv. misa u Brlogu je na svetkovinu Svih Svetih, 1.11. u 15,00 s., a u Kalu u nedjelju 3.11. u 15,00 s. (+ Josip Nekić Bođan) ●

2. SV. MISE (u Kompolju) u 29. TJEDNU "KROZ GODINU":
- PONEDJELJAK, 21.10. – 19,00 s.: Listopadska pobožnost
- UTORAK, 22.10. – 19,00 s.: Listopadska pobožnost / Hodočašće u Lapac Sv. Ivanu Pavlu
- SRIJEDA, 23.10. – 19,00 s.: Listopadska pobožnost / misa: + Marko, Slavko, Ivica i Ivanjica Rukavina te Mile, Anka, Ilija i Mandica Jurković; + Ilija, Mara i Marija Rukavina te Toma i Marija Zrilić
- ČETVRTAK, 24.10. – 19,00 s.: Listopadska pobožnost / misa na čast Bl. M. Bulešića
- PETAK, 25.10. – 19,00 s.: Listopadska pobožnost / misa po nakani
- SUBOTA 26.10. – 19,00 s.: Listopadska pobožnost / misa za naše dobročinitelje

3. LISTOPADSKA POBOŽNOST u čast Kraljice Krunice je radnim danom u 19,00 s.

4. SUSRET ŽPV GSB – biskupijski godišnji susret članova župnih pastoralnih vijeća održava se danas (nedjelja 20.10.) u Otočcu. Susret započinje u 15,00 s. i traje do 17,30 (ili do 18,00 s.). Potičemo vijećnike da svakako sudjeluju na Susretu.

5. AKCIJA prikupljanja hrane za sjemenište u Rijeci traje do 20.10. (u ponedjeljak, 21. 10. organiziramo prijevoz u Rijeku) – hranu možete dopremiti i ostaviti u Kompolju u garaži pored kvartira, a u Brlogu u garaži kod Marine Šimunić. Na Vratniku će "bir" 'pokupiti' Zorica Nekić, kao i u Kalu (što je ostavljeno kod Marka Larme)!

6. Akcija GLASA KONCILA – do konca listopada dobivat ćemo besplatno određeni broj primjeraka toga katoličkog tjednika, nakon čega se netko može odlučiti na redovitu godišnju predplatu s popustom i darovanom knjigom. Jer potrebno je i koristno, poglavito danas u poplavi slikovnih medija koji zaglupljuju i kvare, čitati katolički tisak odnosno štivo koje nas duhovno izgrađuje.

7. BLAGOSLOV KRIŽA na Glavici – veliki Zavjetni križ, u spomen svim hrvatskim žrtvama od stoljeća sedmog do naših dana, koji je u Kompolju dala podići udruga 'Planetarna Hrvatska', bit će blagoslovljen u nedjelju, 27.10. u 15,00 sati, a blagoslov će obaviti biskup Mile Bogović. Ovaj naš Križ (veličine 16 x 8 metara) peti je po redu, podignut u Hrvatskoj ili BiH.

8. ŽUPNIKOVA PORUKA na početku pastoralne godine… - nije njegov poziv na skupljanje priloga (za obnovu crkve, tj. Križnoga puta i slike Sv. Stjepana - premda su svi prilozi župljana dobro došli!), nego je to pismo u prvom redu poticaj na veću zauzetost u svojoj župnoj zajednici… - pročitajte ga svi i porazgovarajte u obitelji o tome, jer pred nama su i na društvenoj i na crkvenoj razini ozbiljne promjene i bude li narod i dalje uspavan kao dosad, s lakoćom će nas pregaziti narodi koji već nadiru izdaleka!

9. PROMJENA SATA je sljedeći vikend - neki još uvijek ne znaju kad se sat pomiče naprijed a kada natrag - najbolje je prije počinka 'vratiti vrijeme' JEDAN SAT NATRAG!

10. ZBOR ima sljedeću probu u PETAK poslije pobožnosti i večernje sv. mise (dakle u 20,00 s.).

Poruka pape Franje za Korizmu 2020.

»Umjesto Krista zaklinjemo: dajte, pomirite se s Bogom!« (2Kor 5,20) Draga braćo i sestre, Gospodin nam i ove godine daje ovo milosno vrijeme priprave...   >>>

Propovijed vlč. Mile Rajkovića u Kompolju

SVETKOVINA SV. STJEPANA PRVOMUČENIKA, 26.12.2019. Misna čitanja: Dj 6,8-10; Mt 10,17-22 Braćo i sestre, Crkva od davnina na drugi dan Božića slavi...   >>>

(Ča)robni 'Božić' i 'adventski' šund