Dan Gospodnji, 2. KORIZMENA NEDJELJA (A), 8.3.2020.

1. KALENDAR novoga tjedna. ● Danas je 2. NEDJELJA Korizme ● Sljedeća nedjelja, 15.3.: 3. KORIZMENA ('OBITELJSKA NEDJELJA' za župe Kompolje i Brlog) – sv. mise po redovitom rasporedu: Kompolje u 10,00 sati (1. za narod; 2. + Marija Šimunović) - Vratnik u 12,00 s. (+ Milan Biondić Bukva te Željko i Manda Toljan) ●

2. SV. MISE u NOVOM TJEDNU:
- PONEDJELJAK, 9.3. - 18,00 s.: + Stjepan Maratović, Stjepan i Ruža Odorčić
- UTORAK, 10.3. - 18,00 s.: + Manda Škorić te svi pok. obitelji Škorić i Devčić
- SRIJEDA, 11.3. - 18,00 s.: za zdravlje bolestnih župljana
- PETAK, 13.3. - 17,30 s.: KRIŽNI PUT - Kalvarija (ili crkva u 18,00 s.) i SV. MISA
- SUBOTA, 14.3. - 16,00 s.: + Kata Fajdetić (30. dan)

3. KRIŽNI PUT na KALVARIJI u Kompolju u Korizmi je petkom (ako bude lijepo vrijeme). Djelomice je uređen put od postaje do postaje, a bit će potrebno zamijeniti i nekoliko križeva… U slučaju kiše, Križni put će biti u 18,00 s. u crkvi.

4. 'TJEDAN SOLIDARNOSTI I ZAJEDNIŠTVA S CRKVOM I LJUDIMA U BiH' počinje u ponedjeljak 9.3. i traje do nedjelje 15.3. Na prigodnom plakatu i listićima su obavijesti o tome što je taj Tjedan, zašto se provodi, kako se pomaže, koje se projekte podržava te kako se možete uključiti. Varaždinski biskup mons. Bože Radoš uputio je i kratku poslanicu za taj Tjedan solidarnosti s BiH.

5. KORIZMENO HODOČAŠĆE GSB ove godine bit će u katedralu u Senju u subotu 28.3. Otočki dekanat će pobožnost Križnoga puta imati u 9,00 s. u crkvi na Vratniku (ujedno će biti prigoda za sv. ispovijed). Zajednička sv. misa u Senju je u 11,00 s. Autobus za hodočasnike polazi iz Otočca u 8,30 s.

6. SLJEDEĆA 'OBITELJSKA NEDJELJA' za župe Kompolje i Brlog, za svu djecu od predškole do 8. razreda i njihove roditelje, bit će u sljedeću nedjelju, tj. 15.3. Sv. misu u 10,00 s. u crkvi u Kompolju i potom katehezu u kvartiru predvodi mons. dr. Milan Šimunović (on će ujedno prikazati sv. misu za svoju pok. sestru Mariju).

7. SUSRET HRVATSKE KATOLIČKE MLADEŽI održava se u Zagrebu 9. i 10.5. - prijave su do 15.3., ali najbolje odmah. Na Susret mogu ići krizmanici (8. raz.) i mladi do 30 godina. Četvrtkom u 19,00 s. u župnoj dvorani u Otočcu je priprema za Susret – potrebno je prijaviti se odmah!

8. ZBOR će u Korizmi imati redovitu probu SUBOTOM navečer (poslije sv. mise odnosno u 18,30 ili po dogovoru).

'Elizabeta' u Brlogu - u nedjelju na Duhove

Poradi dobro poznatih okolnosti i razloga ovogodišnje slavlje zaštitnice župe Brlog – Pohod Blažene Djevice Marije Elizabeti, tj. župni "zbor", pučki zvan...   >>>

Euharistija - obnova uma i srca ter izvor snage

POTICAJ NA RAZMIŠLJANJE O TEMI 3. VAZMENE NEDJELJE Opis susreta Uskrsloga s dvojicom učenika na njihovu putu iz Jeruzalema prema Emausu je izvještaj...   >>>

Je li slučajan potres u nedjelju bez sv. mise?

PRVA NEDJELJA BEZ MISA (...) Cijela ova priča s koronom, prenapuhana kakva već jest (i tko to ne vidi taj je slijep pokraj zdravih očiju!), bila je...   >>>