Dan Gospodnji, 2. USKRSNA NEDJELJA (A), 19.4.2020.

1. KALENDAR novoga tjedna. ● Danas je 2. VAZMENA NEDJELJA ili Bijela Nedjelja - Nedjelja Božanskoga milosrđa ● četvrtak, 23.4.: Sv. Juraj mč. – suzaštitnik župe Kompolje ● subota, 25.4.: Sv. Marko evanđelist ● Sljedeća nedjelja, 26.4.: 3. VAZMENA – sv. misa ("pro populo") "bez zajednice" ●

2. MISNE NAKANE u 2. USKRSNOM TJEDNU:
- PONEDJELJAK, 20.4. – :
- UTORAK, 21.4. – : po nakani
- SRIJEDA, 22.4. – : za blagoslov jedne obitelji
- ČETVRTAK, 23.4. – :
- PETAK, 24.4. – : na čast Bl. Miroslava Bulešića
- SUBOTA, 25.4. – : po nakani

3. KRIŽNI PUT preporučuje se i u Uskrsnom vrjemenu moliti često, a poglavito petkom – sve dok traje ovaj sadašnji „križni put“ kršćanskoga svijeta. U Kompolju vjernici mogu tu pobožnost obaviti i na Kalvariji (ako je lijepo vrijeme), a mogu i u predvorju crkve ili na koru u vrijeme kad je crkva otvorena (od 12 do 19 sati).

4. ZBOR će s redovitim probama nastaviti čim se dokine 'nacionalna karantena' odnosno kad virus "odpjeva svoje žalostne pjesme".

5. KORIZMENE AKCIJE 'CARITAS' i 'MISEREOR' ove godine nastavljaju se poslije Uskrsa pa vjernici mogu omotnice s biskupovim dopisom uzeti sa stolića za tisak u crkvi u Kompolju, a svoj dar naknadno priložiti pa će ga župnik predati u biskupiju. Odricanje, tj. djelo milosrđa tijekom cijelog života, uvijek je i za naše dobro...!

6. POTIČEMO ŽUPLJANE da redovito prate i župne internetske stranice – portal i Fejsbuk, radi obavijesti i koristnih sadržaja. Neka nastoje - kako je i župnik preporučio u svojoj poruci, ali i svi naši biskupi - što više vrjemena, uz redovite dnevne obveze, posvetiti molitvi, čitanju Biblije i vrijednih knjiga, a ne stalno pratiti vijesti koje se ponavljaju, jer to lako postane ovisnost i gubljenje dragocjenog vrjemena. A i psiholozi, općenito a ne samo u okolnostima prisilne 'izolacije', preporučuju izbjegavanje pretjeranog izlaganja medijima, što dovodi do stresa, depresije i umnog zatupljivanja.

Reakcije na Izjavu Komisije 'Iustitia et Pax' o tzv. pandemiji

Poštovani vjernici, Nakon što je 17. rujna 2020., s podpisom mons. Đure Hranića, nadbiskupa đakovačko-osječkoga, predsjednika Komisije HBK Iustitia...   >>>

Što je sve sumnjivo u ovoj pandemiji - tko stoji iza globalnog eksperimenta?

U cijelom svijetu poduzimaju se epidemiološke mjere koje iz temelja mijenjaju naše živote. Već sada, a osobito u bliskoj budućnosti, pojedinac, ali i zajednice...   >>>

Iako bez 'zbora', kompoljska 'Stipanja' svečana i radostna

Ovogodišnja kompoljska 'letnja Stipanja', zbog cijelom svijetu nametnutog korona terora, 'morala' je biti trostruko drukčija. Budući da su roditelji naših...   >>>