Dan Gospodnji, 2. USKRSNA NEDJELJA (A), 19.4.2020.

1. KALENDAR novoga tjedna. ● Danas je 2. VAZMENA NEDJELJA ili Bijela Nedjelja - Nedjelja Božanskoga milosrđa ● četvrtak, 23.4.: Sv. Juraj mč. – suzaštitnik župe Kompolje ● subota, 25.4.: Sv. Marko evanđelist ● Sljedeća nedjelja, 26.4.: 3. VAZMENA – sv. misa ("pro populo") "bez zajednice" ●

2. MISNE NAKANE u 2. USKRSNOM TJEDNU:
- PONEDJELJAK, 20.4. – :
- UTORAK, 21.4. – : po nakani
- SRIJEDA, 22.4. – : za blagoslov jedne obitelji
- ČETVRTAK, 23.4. – :
- PETAK, 24.4. – : na čast Bl. Miroslava Bulešića
- SUBOTA, 25.4. – : po nakani

3. KRIŽNI PUT preporučuje se i u Uskrsnom vrjemenu moliti često, a poglavito petkom – sve dok traje ovaj sadašnji „križni put“ kršćanskoga svijeta. U Kompolju vjernici mogu tu pobožnost obaviti i na Kalvariji (ako je lijepo vrijeme), a mogu i u predvorju crkve ili na koru u vrijeme kad je crkva otvorena (od 12 do 19 sati).

4. ZBOR će s redovitim probama nastaviti čim se dokine 'nacionalna karantena' odnosno kad virus "odpjeva svoje žalostne pjesme".

5. KORIZMENE AKCIJE 'CARITAS' i 'MISEREOR' ove godine nastavljaju se poslije Uskrsa pa vjernici mogu omotnice s biskupovim dopisom uzeti sa stolića za tisak u crkvi u Kompolju, a svoj dar naknadno priložiti pa će ga župnik predati u biskupiju. Odricanje, tj. djelo milosrđa tijekom cijelog života, uvijek je i za naše dobro...!

6. POTIČEMO ŽUPLJANE da redovito prate i župne internetske stranice – portal i Fejsbuk, radi obavijesti i koristnih sadržaja. Neka nastoje - kako je i župnik preporučio u svojoj poruci, ali i svi naši biskupi - što više vrjemena, uz redovite dnevne obveze, posvetiti molitvi, čitanju Biblije i vrijednih knjiga, a ne stalno pratiti vijesti koje se ponavljaju, jer to lako postane ovisnost i gubljenje dragocjenog vrjemena. A i psiholozi, općenito a ne samo u okolnostima prisilne 'izolacije', preporučuju izbjegavanje pretjeranog izlaganja medijima, što dovodi do stresa, depresije i umnog zatupljivanja.

'Elizabeta' u Brlogu - u nedjelju na Duhove

Poradi dobro poznatih okolnosti i razloga ovogodišnje slavlje zaštitnice župe Brlog – Pohod Blažene Djevice Marije Elizabeti, tj. župni "zbor", pučki zvan...   >>>

Euharistija - obnova uma i srca ter izvor snage

POTICAJ NA RAZMIŠLJANJE O TEMI 3. VAZMENE NEDJELJE Opis susreta Uskrsloga s dvojicom učenika na njihovu putu iz Jeruzalema prema Emausu je izvještaj...   >>>

Je li slučajan potres u nedjelju bez sv. mise?

PRVA NEDJELJA BEZ MISA (...) Cijela ova priča s koronom, prenapuhana kakva već jest (i tko to ne vidi taj je slijep pokraj zdravih očiju!), bila je...   >>>

Strah: "Ostanite doma!" Isus: "Ja vas šaljem...!"

POTICAJ NA RAZMIŠLJANJE - 2. VAZMENA NEDJELJA (19.4.2020.) Evanđelist Ivan opisuje završetak dana Isusova uskrsnuća. Večer je. Tama iznova nadvladava....   >>>

Uskrsni poticaj na razmišljanje