PRVA NEDJELJA BEZ MISA

(...) Cijela ova priča s koronom, prenapuhana kakva već jest (i tko to ne vidi taj je slijep pokraj zdravih očiju!), bila je ništa, igre moći vladara ovoga svijeta, do onog trenutka kad su zbog njih zatvorene crkve i onemogućen ljudima pristup sv. misi i sakramentima zbog straha od – zaraze! I to u korizmi! Umjesto da nas naši biskupi pozovu da se oslonimo na Boga (ne zanemarujući normalne higijenske mjere predostrožnosti, naravno), oni su zatvorili crkve, prvi put u povijesti našeg naroda. Nikad se to prije nije dogodilo, nikad. I te prve nedjelje zatvorenih crkvi, ujutro, uoči trenutka kad inače počnu gradom zvoniti zvona koja ljude pozivaju na misu, zemlja se zatresla, jako. I potom opet, malo iza sedam sati ujutro, u vrijeme kad bi inače u sada praznim i tihim crkvama taman započela misa. S tornja katedrale otkinuo se vrh s križem i pao ravno pred sobu u kojoj je spavao kardinal. I to sve u Zagrebu, koji jest na trusnom području, ali u kojem potresa ovakve snage nije bilo 140 godina! Baš sada. Baš na prvu nedjelju praznih crkvi. Baš ujutro, pred mise kojih prvi put nije bilo. U Zagrebu, u kojem je, eto baš sada, središte predsjedavanja EU-om. Slučajno…? Neka na to pitanje svatko sam u sebi odgovori. Svećenike posebno pozivam na to... (...)

NAPOMENA: To je dio iz razmišljanja, koje se nalazi u kategoriji Duhovnost...

Srijeda, 22. Travanj 2020.

'Elizabeta' u Brlogu - u nedjelju na Duhove

Poradi dobro poznatih okolnosti i razloga ovogodišnje slavlje zaštitnice župe Brlog – Pohod Blažene Djevice Marije Elizabeti, tj. župni "zbor", pučki zvan...   >>>

Euharistija - obnova uma i srca ter izvor snage

POTICAJ NA RAZMIŠLJANJE O TEMI 3. VAZMENE NEDJELJE Opis susreta Uskrsloga s dvojicom učenika na njihovu putu iz Jeruzalema prema Emausu je izvještaj...   >>>

Je li slučajan potres u nedjelju bez sv. mise?

PRVA NEDJELJA BEZ MISA (...) Cijela ova priča s koronom, prenapuhana kakva već jest (i tko to ne vidi taj je slijep pokraj zdravih očiju!), bila je...   >>>