Dan Gospodnji, 3. USKRSNA NEDJELJA (A), 26.4.2020.

1. KALENDAR novoga tjedna. ● Danas je 3. VAZMENA NEDJELJA ● ponedjeljak, 27.4.: Bl. Ozana Kotorska, dj. (+1565.) ● srijeda, 29.4.: Sv. KATARINA SIENSKA, dj. i n. (+1380.) – suzaštitnica Europe ● petak, 1.5.: Sv. JOSIP RADNIK ● subota, 2.5.: Sv. Atanazije, b. i n. (+373.) ● Sljedeća nedjelja, 3. svibnja: 4. VAZMENA - NEDJELJA DOBROG PASTIRA – sv. misa ("pro populo") ●

2. MISNE NAKANE u 3. USKRSNOM TJEDNU:
- PONEDJELJAK, 27.4. – : za blagoslov naših dobročinitelja
- UTORAK, 28.4. – : po nakani
- SRIJEDA, 29.4. – :
- ČETVRTAK, 30.4. – :
- PETAK, 1.5. – : + Pjeter Kolgjeraj
- SUBOTA, 2.5. – 19,30 s.: PRVA MISA S NARODOM (po nakani)
- NEDJELJA DOBROG PASTIRA, 3.5.:
Kompolje - 10,00 s.: "pro populo"(za narod) + Marija Šimunović
Vratnik - 12,00 s.: + Marija Švigir i + Marija Katalinić
C. Kal - 15,00 s.: + Drago Katalinić Bikan

3. KONAČNO MOŽEMO SLAVITI SV. MISE OPET ZAJEDNO! Crkve se "otvaraju za narod" u subotu 2.5. U nedjelju, 3.5. u Kompolju je redovita misa u 10,00 s., na Vratniku u 12,00 s., a u Crnom Kalu u 15,00 sati.
Prva sv. misa za župljane Brloga je u nedjelju 10.5. u 15,00 s.

4. ZBOR NASTAVLJA s redovitim probama na dan "popuštanja mjera" 'nacionalne karantene'. Dakle, u SUBOTU 2.5. u 20,00 sati je priprema za nedjeljno slavlje.

5. KRIŽNI PUT preporučuje se moliti i u Uskrsnom vrjemenu, a poglavito petkom – i nakon što završi ovaj sadašnji „križni put“ kršćanskoga svijeta, jer će vjernicima trebati nova duhovna za nove izazove i kušnje u budućnosti. U Kompolju vjernici mogu tu pobožnost obaviti i na Kalvariji (ako je lijepo vrijeme). Osim toga, započinje i Marijin mjesec pa se žarko preporučuju SVIBANJSKE POBOŽNOSTI - Krunica i molitve Majci Božjoj, poglavito posveta njezinu Prečistom Srcu - u crkvi i u obiteljima...!

6. KORIZMENE AKCIJE 'CARITAS' i 'MISEREOR' ove godine nastavljaju se poslije Uskrsa pa vjernici mogu omotnice s biskupovim dopisom uzeti sa stolića za tisak u crkvi u Kompolju, a svoj dar naknadno priložiti pa će ga župnik predati u biskupiju. Odricanje, tj. djelo milosrđa tijekom cijelog života, uvijek je i za naše dobro...!

7. POTIČEMO ŽUPLJANE da nastave redovito pratiti i župne internetske stranice – portal i Fejsbuk, radi obavijesti i koristnih sadržaja. Neka i dalje nastoje što više vrjemena, uz redovite dnevne obveze, posvetiti molitvi, čitanju Biblije i vrijednih knjiga, a što manje pratiti medijske poglavito televizijske emisije i vijesti koje se ponavljaju, jer to lako postane ovisnost i gubljenje dragocjenog vrjemena. Osim toga, i psiholozi, općenito a ne samo u okolnostima prisilne 'izolacije', preporučuju izbjegavanje pretjeranog izlaganja medijima, što dovodi do stresa, depresije i umnog zatupljivanja.

'Elizabeta' u Brlogu - u nedjelju na Duhove

Poradi dobro poznatih okolnosti i razloga ovogodišnje slavlje zaštitnice župe Brlog – Pohod Blažene Djevice Marije Elizabeti, tj. župni "zbor", pučki zvan...   >>>

Euharistija - obnova uma i srca ter izvor snage

POTICAJ NA RAZMIŠLJANJE O TEMI 3. VAZMENE NEDJELJE Opis susreta Uskrsloga s dvojicom učenika na njihovu putu iz Jeruzalema prema Emausu je izvještaj...   >>>

Je li slučajan potres u nedjelju bez sv. mise?

PRVA NEDJELJA BEZ MISA (...) Cijela ova priča s koronom, prenapuhana kakva već jest (i tko to ne vidi taj je slijep pokraj zdravih očiju!), bila je...   >>>

Strah: "Ostanite doma!" Isus: "Ja vas šaljem...!"

POTICAJ NA RAZMIŠLJANJE - 2. VAZMENA NEDJELJA (19.4.2020.) Evanđelist Ivan opisuje završetak dana Isusova uskrsnuća. Večer je. Tama iznova nadvladava....   >>>

Uskrsni poticaj na razmišljanje