Dan Gospodnji, 4. USKRSNA NEDJELJA (A), 3.5.2020.

1. KALENDAR novoga tjedna. ● Danas je 4. VAZMENA NEDJELJA ● četvrtak, 7.5.: Sv. Dujam, mč. (+o. 304.) – zaštitnik grada Splita i SM nadbiskupije ● subota, 9.5.: Gospa Trsatska (spomendan umjesto 10.5.) ● Sljedeća nedjelja, 10. svibnja: 5. VAZMENA – sv. mise po redovitom rasporedu: Kompolje u 10,00 sati ("pro populo" - za narod) - Vratnik u 12,00 s. (+ Mica Biondić Slavina) - Brlog u 15,00 s. (sve propuštene nakane) ●

2. MISNE NAKANE u 4. USKRSNOM TJEDNU:
- PONEDJELJAK, 4.5.– 19,30: za zdravlje i obraćenje mladića K.A.
- UTORAK, 5.5. – : po nakani
- SRIJEDA, 6.5. – 19,30: + Ivica, Marko, Slavko i Ivanjica Rukavina te Jula Jurković
- ČETVRTAK, 7.5. – :
- PETAK, 8.5. – 19,30: za nestalog Milu Fajdetića i sve njegove pokojne
- SUBOTA, 9.5. – 19,30: + Danijel i Božena Kranjčević

3. KONAČNO MOŽEMO SLAVITI SV. MISE OPET ZAJEDNO! U nedjelju, 3.5. u Kompolju je redovita misa u 10,00 s., na Vratniku u 12,00 s., a u Crnom Kalu u 15,00 sati.
Prva sv. misa za župljane Brloga je u nedjelju 10.5. u 15,00 s.

4. ZBOR će nastaviti s redovitim probama nakon "popuštanja mjera" 'nacionalne karantene'. Župnik će pjevače obavijestiti o prvom susretu...

5. SVIBANJSKE POBOŽNOSTI zasad su preporučene samo kod kuće, tj. u obiteljima pa ćemo Krunicu moliti u crkvi kada dođe do promjene te odredbe.

6. KRIŽNI PUT preporučuje se moliti i u Uskrsnom vrjemenu, poglavito petkom – i nakon što završi ovaj sadašnji 'križni put' kršćanskoga svijeta, jer će vjernicima trebati nova duhovna za nove izazove i kušnje u budućnosti. U Kompolju vjernici mogu tu pobožnost obaviti i na Kalvariji (ako je lijepo vrijeme).

7. KORIZMENE AKCIJE 'CARITAS' i 'MISEREOR' ove godine nastavljaju se poslije Uskrsa pa vjernici mogu omotnice s biskupovim dopisom uzeti sa stolića za tisak u crkvi u Kompolju, a svoj dar naknadno priložiti pa će ga župnik predati u biskupiju. Odricanje, tj. djelo milosrđa tijekom cijelog života, uvijek je i za naše dobro...!

8. POTIČEMO ŽUPLJANE da nastave redovito pratiti i župne internetske stranice – portal i Fejsbuk, radi obavijesti i koristnih sadržaja. Neka i dalje nastoje što više vrjemena, uz redovite dnevne obveze, posvetiti molitvi, čitanju Biblije i vrijednih knjiga, a što manje pratiti medijske poglavito televizijske emisije i vijesti koje se ponavljaju, jer to lako postane ovisnost i gubljenje dragocjenog vrjemena. Osim toga, i psiholozi, općenito a ne samo u okolnostima prisilne 'izolacije', preporučuju izbjegavanje pretjeranog izlaganja medijima, što dovodi do stresa, depresije i umnog zatupljivanja.

Reakcije na Izjavu Komisije 'Iustitia et Pax' o tzv. pandemiji

Poštovani vjernici, Nakon što je 17. rujna 2020., s podpisom mons. Đure Hranića, nadbiskupa đakovačko-osječkoga, predsjednika Komisije HBK Iustitia...   >>>

Što je sve sumnjivo u ovoj pandemiji - tko stoji iza globalnog eksperimenta?

U cijelom svijetu poduzimaju se epidemiološke mjere koje iz temelja mijenjaju naše živote. Već sada, a osobito u bliskoj budućnosti, pojedinac, ali i zajednice...   >>>

Iako bez 'zbora', kompoljska 'Stipanja' svečana i radostna

Ovogodišnja kompoljska 'letnja Stipanja', zbog cijelom svijetu nametnutog korona terora, 'morala' je biti trostruko drukčija. Budući da su roditelji naših...   >>>