Dan Gospodnji, DUHOVI - PEDESETNICA (A), 31.5.2020.

1. KALENDAR novoga tjedna. ● Danas je svetkovina DUHOVA – PEDESETNICA (dan "rođenja Crkve" – završetak Vazmenog ciklusa – počinje "vrijeme kroz godinu" ● ponedjeljak, 1.6.: Marija Majka Crkve – u GSB župna svetkovina u župi Plitvice ● utorak, 2.6.: Sv. Karlo Lwanga i dr., ugandski mučenici (+1886.) ● petak, 5.6.: Sv. Bonifacije, b. i mč. (+754.) ● Sljedeća nedjelja, 7. lipnja: PRESVETO TROJSTVO – u GSB župna svetkovina u Otočcu, Slunju i Modrušu - sv. mise po redovitom rasporedu: Kompolje u 10,00 sati ("pro populo" - za narod) – Vratnik u 12,00 s. (+ Stipe i Dragica Vukelić) – C.Kal u 15,00 s. (+ Josip Nekić Bođan te Božo i Ana; + Manda, Jure, Eva i Božo Katalinić Kipine) ●

2. MISNE NAKANE u 9. TJEDNU 'KROZ GODINU':
- PONEDJELJAK, 1.5. – : po nakani (VI.)
- UTORAK, 2.6. – 20,00: + Danijel Kranjčević
- SRIJEDA, 3.6.. – 20,00: + Šimun Gržeta
- ČETVRTAK, 4.6. – : za zdravlje i obraćenje mladića K.A.
- PETAK, 5.6. – 20,00: + Katica i Stjepan Rončević
- SUBOTA, 6.6. – 20,00: + Marija, Tome i Mile Rožić

3. SLAVLJE Prve pričesti - nakon dogovora s roditeljima - oglasit ćemo u sljedeću nedjelju.

4. SLAVLJE PATRONA ŽUPE Otočac – Presveto Trojstvo, upravo je u sljedeću nedjelju 7.6. – glavno misno slavlje u 11,00 s. predvodi naš župnik don Anđelko!

5. SVIBANJ - Marijin mjesec završava, ali preporučuje se moljenje Gospine Krunice pojedinačno i zajednički svaki dan na osobne nakane, za blagoslov naših obitelji, za obraćenje grješnika.

6. KRIŽNI PUT koristno je moliti tijekom cijele godine, poglavito petkom, jer vjernicima treba nova duhovna snaga za nove izazove i kušnje u budućnosti. U Kompolju vjernici mogu tu pobožnost obaviti i na Kalvariji kad je lijepo vrijeme.

7. AKCIJE 'CARITAS' i 'MISEREOR' i dalje traju pa vjernici mogu svoj dar priložiti kad im je zgodno, a župnik će ga poslije predati u biskupiju. Odricanje, tj. djelo milosrđa tijekom cijelog života, uvijek je i za naše dobro...!

8. GRADNJA KARMELA (Samostana č. ss. Karmelićanki) u Gospiću upravo je započela. Biskup Zdenko uputio je vjernicima dopis-molbu za pomoć u izgradnji toga važnog poduhvata u našoj Biskupiji. Svaki dar pa i onaj najmanji velik je ako se daje od srca, a dajući prilog za Karmel zapravo sebi činimo dobro, jer sestre će za nas stalno moliti!

9. POTIČEMO ŽUPLJANE da nastave redovito pratiti i župne internetske stranice – portal i Fejsbuk, radi obavijesti i koristnih sadržaja. Neka i dalje nastoje što više vrjemena, uz redovite dnevne obveze, posvetiti molitvi, čitanju Biblije i vrijednih knjiga, a što manje pratiti medijske poglavito televizijske emisije i vijesti koje su najčešće površna zabava, jer to lako postane ovisnost i gubljenje dragocjenog vrjemena. Osim toga, i psiholozi preporučuju izbjegavanje pretjeranog izlaganja medijima, što dovodi do stresa, depresije i umnog zatupljivanja.

10. ZBOR ima redovitu probu SUBOTOM nakon večernje sv. mise (u 20,00 s.)!

'Elizabeta' u Brlogu - u nedjelju na Duhove

Poradi dobro poznatih okolnosti i razloga ovogodišnje slavlje zaštitnice župe Brlog – Pohod Blažene Djevice Marije Elizabeti, tj. župni "zbor", pučki zvan...   >>>

Euharistija - obnova uma i srca ter izvor snage

POTICAJ NA RAZMIŠLJANJE O TEMI 3. VAZMENE NEDJELJE Opis susreta Uskrsloga s dvojicom učenika na njihovu putu iz Jeruzalema prema Emausu je izvještaj...   >>>

Je li slučajan potres u nedjelju bez sv. mise?

PRVA NEDJELJA BEZ MISA (...) Cijela ova priča s koronom, prenapuhana kakva već jest (i tko to ne vidi taj je slijep pokraj zdravih očiju!), bila je...   >>>

Strah: "Ostanite doma!" Isus: "Ja vas šaljem...!"

POTICAJ NA RAZMIŠLJANJE - 2. VAZMENA NEDJELJA (19.4.2020.) Evanđelist Ivan opisuje završetak dana Isusova uskrsnuća. Večer je. Tama iznova nadvladava....   >>>