Dan Gospodnji, 12. NEDJELJA 'kroz godinu' (A), 21.6.2020.

1. KALENDAR novoga tjedna. ● Danas je 12. nedjelja 'kroz godinu' ● srijeda, 24.6.: ROĐENJE SV. IVANA KRSTITELJA – patron župa naše biskupije: Švica, Donji Kosinj, Lipice, Tounj, Aleksinica, Prizna ● Sljedeća nedjelja, 28. lipnja: 12. 'kroz godinu' - sv. mise po redovitom rasporedu: Kompolje u 10,00 sati ("pro populo" - za narod) – Vratnik u 12,00 s. ("kumulativna") – Brlog u 15,00 s. (+ Jula Jurković, Jure Perak te Milka, Stipe i Mara Perak) ●

2. MISNE NAKANE u 12. TJEDNU 'KROZ GODINU':
- PONEDJELJAK, 22.6. – ŠVICA u 19,00: za obraćenje i blagoslov obitelji
- UTORAK, 23.6. – 20,00: + Antun Odorčić
- SRIJEDA, 24.6. – ŠVICA u 17,00: na čast Bl. M. Bulešića
- ČETVRTAK, 25.6. – ---: po nakani M.
- PETAK, 26.6. – 20,00: za blagoslov naših dobročinitelja
- SUBOTA, 27.6. – 11,00: + Ivan i Anka Kranjčević

3. SLAVLJE SAKRAMENTA Prve pričesti – za župe Kompolje i Brlog – bit će za Stipanju. Imamo petero prvopričestnika – troje iz Kompolja i dvoje iz Polja – a priprema će biti svake nedjelje: sveta misa i nakon mise kratka kateheza.

4. SVEĆENIČKO REĐENJE trojice naših đakona je u Gospiću u subotu 27.6. u 11,00 s.

5. NOVA OBITELJ u Kompolju: u subotu 20.6. u Otočcu su se vjenčali Renato Kranjčević (mladić iz Kompolja) i Eva Božičević (iz Otočca / Prozora) pa je time kompoljska župna zajednica obogaćena novom mladom obitelji. Mladencima čestitamo i preporučujemo ih u molitve vjernika!

6. GRADNJA KARMELA (Samostana č. ss. Karmelićanki) u Gospiću upravo je započela. Biskup Zdenko uputio je vjernicima dopis-molbu za pomoć u izgradnji toga važnog poduhvata u našoj Biskupiji. Svaki dar pa i onaj najmanji velik je ako se daje od srca, a dajući prilog za Karmel zapravo sebi činimo dobro, jer sestre će za nas stalno moliti!

7. POTIČEMO ŽUPLJANE da redovito prate župne internetske stranice – portal i Fejsbuk, radi obavijesti i koristnih sadržaja. Uz redovite dnevne obveze vjernik ne smije zaboraviti odvojiti vrijeme za molitvu – a posebno je važna zajednička makar kratka obiteljska molitva! – za čitanje Biblije i vrijednih knjiga. Dobro je što manje pratiti medijske poglavito televizijske emisije i vijesti koje su najčešće senzacija i površna zabava, jer to lako postane ovisnost i gubljenje dragocjenog vrjemena. Osim toga, i psiholozi preporučuju izbjegavanje pretjeranog izlaganja medijima, što dovodi do stresa, depresije i umnog zatupljivanja.

8. ZBOR ima probe poslije večernje sv. mise (u 20,00 s.)!

'Elizabeta' u Brlogu - u nedjelju na Duhove

Poradi dobro poznatih okolnosti i razloga ovogodišnje slavlje zaštitnice župe Brlog – Pohod Blažene Djevice Marije Elizabeti, tj. župni "zbor", pučki zvan...   >>>

Euharistija - obnova uma i srca ter izvor snage

POTICAJ NA RAZMIŠLJANJE O TEMI 3. VAZMENE NEDJELJE Opis susreta Uskrsloga s dvojicom učenika na njihovu putu iz Jeruzalema prema Emausu je izvještaj...   >>>

Je li slučajan potres u nedjelju bez sv. mise?

PRVA NEDJELJA BEZ MISA (...) Cijela ova priča s koronom, prenapuhana kakva već jest (i tko to ne vidi taj je slijep pokraj zdravih očiju!), bila je...   >>>

Strah: "Ostanite doma!" Isus: "Ja vas šaljem...!"

POTICAJ NA RAZMIŠLJANJE - 2. VAZMENA NEDJELJA (19.4.2020.) Evanđelist Ivan opisuje završetak dana Isusova uskrsnuća. Večer je. Tama iznova nadvladava....   >>>