Dan Gospodnji, 4. Nedjelja DOŠAŠĆA-B, 20.12.2020.

1. KALENDAR novoga tjedna. ● Danas je 4. Nedjelja DOŠAŠĆA ● četvrtak, 24.12.: Badnjak ● petak, 25.12.: BOŽIĆ – ROĐENJE GOSPODNJE ● subota, 26.12.: Sv. STJEPAN Prvomučenik, đakon – zaštitnik naše župe ● Sljedeća nedjelja, 27.12.: SV. OBITELJ ISUSA, MARIJE I JOSIPA – sv. mise po redovitom rasporedu: Kompolje u 10,00 sati ("pro populo" - za blagoslov župljana) – Vratnik u 12,00 s. (po nakani) – Brlog u 15,00 s. (1. + Monika Dodik i Antonija Zekić; 2. + svi pok. ob. Šimunić, Škorić, Cvijanović, Rukavina i Zubčić; 3. + svi pokojni Mande i Mate Manjerović te pok. ob. Zubčić) ●

2. SV. MISE U 4. Adventskom i Božićnom TJEDNU:
- PONEDJELJAK, 21.12. – 17,00: po nakani
- UTORAK, 22.12. – 7,00: na čast Sv. Ante (za V.)
- SRIJEDA, 23.12. – 7,00: po nakani
- ČETVRTAK, 24.12. – 21,00: + Božena i Danijel Kranjčević
● Vratnik – 22,00: za zdravlje jedne osobe
- PETAK, 25.12. BOŽIĆ – 10,00: za blagoslov župljana
● Vratnik– 12,00: 1) + svi pok. ob. Biondić Slavini; 2) + svi pok. ob. Biondić Johman; 3.) + Slavica Jardas; 4) + Marija Švigir i svi pok. ob. Katalinić Tomaš; 5) + Dane Šikić
● C. Kal – 15,00: 1) + Mile i Marija, Božo i Roža te Tomo Biondić; 2) + Mile, Marica i Jure Biondić Larme i svi pokojni iz obitelji; 3) + Ana Biondić; 4) + Jula i Mara Biondić
- SUBOTA, 26.12. – 10,00: za blagoslov naših dobročinitelja
● Vratnik – 12,00: po nakani

3. PREDBOŽIĆNA ISPOVIJED – u ponedjeljak 21.12. u 17,00 s. (zato nema zornice) – dva svećenika će ispovijedati u crkvi odnosno u sakristiji, a jedan u kvartiru, a potom je sv. misa.

4. KIĆENJE CRKVE za Božić (u Kompolju) – u utorak 22.12. u 15,00 s. (pozivamo one koji dosad nisu u tome sudjelovali, a poglavito mlade!). ZORNICE imamo još taj dan (utorak) i srijedu.

5. PROSLAVA ŽUPNOG PATRONA – Sv. Stjepana u Kompolju je u subotu 26.12. – tradicionalno druženje u kvartiru održat će se naknadno.

6. BLAGOSLOV VODE i proslava 6. ROĐENDANA ZBORA – na Tri Kralja, 6.1.2021.

7. POBOŽNOST MAJCI BOŽJOJ preporučuje se i dalje, a poglavito u obiteljima, da članovi zajedno mole Krunicu ili barem deseticu, što je moguće svakome svaki dan… po poticaju Bl. Alojzija Stepinca… Cijeli svijet je u velikoj opasnosti, jer je pod maskom korone, u planu tzv. Veliki preustroj, u kojemu "više ništa neće biti isto" i u kojemu više "neće postojati staro normalno", a to nam je svima poticaj na žarku molitvu Nebu…, kao kad se u prošlosti kršćanski svijet mnogo puta našao u okolnostima velikih ugroza!

8. KANDIDATI ZA SAKRAMENTE – 2. i 3. raz. osn. škole (za Prvu sv. pričest) ter 7. i 8. raz. (za Krizmu) – nisu se još svi prijavili ni predali Upisnice niti uključili u pripremu pa ne znamo žele li primiti sakramente… U prvom dijelu školske godinu priprema je redovito misno slavlje nedjeljom, a u drugom polugodištu bit će posebna župna priprema za sakramente. Sudjelovanje u pripremi do Božića bit će odlučujuće za nastavak, jer tada ćemo napraviti plan za slavlje sakramenata Prve pričesti i Krizme u 2021. godini.

9. POMOZIMO IZGRADNJU KARMELA (Samostana č. ss. Karmelićanki) u Gospiću - toga važnog poduhvata u našoj Biskupiji. Svaki dar, pa i onaj najmanji, velik je ako se daje od srca, a dajući prilog za Karmel također sebi činimo dobro, jer sestre će za nas stalno moliti! Darovatelji za Karmel dobili su zahvalnice – mogu ih preuzeti kod župnika.

10. POTIČEMO ŽUPLJANE da redovito prate župne internetske stranice – portal i Fejsbuk, radi obavijesti i povrjemenih koristnih sadržaja. Uz redovite dnevne obveze vjernik ne smije zaboraviti odvojiti vrijeme za molitvu – a posebno je važna zajednička makar kratka obiteljska molitva! – te za čitanje Biblije i vrijednih knjiga. Dobro je što manje pratiti medijske poglavito televizijske emisije i vijesti koje su najčešće senzacija i površna zabava te posljednjih mjeseci pravi "korona-teror", jer to lako postane ovisnost i gubljenje dragocjenog vrjemena. Osim toga, i psiholozi preporučuju izbjegavanje pretjeranog izlaganja medijima, što dovodi do stresa, depresije i umnog zatupljivanja.

11. ZBOR će u ovom tjednu imati redovitu probu u SRIJEDU u 19,00 s. radi pripreme za Božić. "Tko pjeva, dvostruko moli!" - kaže Sv. Augustin, čime nam posvješćuje koliko je važno crkveno pjevanje i kako je velika uloga crkvenog zbora u liturgiji. Svi trebamo biti svjestni da će nas Bog na koncu pitati jesmo li svoje glazbene (i ostale) talente izkoristili Njemu na slavu, za dobrobit svoje župne zajednice i za vlastitu duhovnu izgradnju... Zato POZIVAMO sve župljan(k)e, kojima je Bog dao dar da vole pjevanje, neka se pridruže sadašnjim članovima ZBORA da zajedno, vježbamo, pjevamo i slavimo Gospodina!