Dan Gospodnji, Nedjelja 2. po Božiću (B), 3.1.2021.

1. KALENDAR novoga tjedna. ● Danas je 2. NEDJELJA po BOŽIĆU ● srijeda, 6. siječnja 2021.: BOGOJAVLJENJE – Sv. Tri Kralja (Dan sv. djetinjstva) ● Sljedeća nedjelja, 10.1.: KRŠTENJE GOSPODINOVO – sv. mise po redovitom rasporedu: Kompolje u 10,00 sati ("pro populo" - za blagoslov župljana) – Vratnik u 12,00 s. (+ Matija Vukelić) – Brlog u 15,00 s. (po nakani) ●

2. SV. MISE u BOŽIĆNOM VRJEMENU:
- PONEDJELJAK, 4.1. – 18,00: za duše u čistilištu
- UTORAK, 5.1. – 18,00: po nakani – na čast Sv. Ante i Gospe od Brze Pomoći
- SRIJEDA, 6.1. – 10,00: "pro populo" (za blagoslov župljana)
- ČETVRTAK, 7.1. – 18,00: + Luka (5. god.) i Marica Šimunić ('30. dan')
- PETAK, 8.1. – 18,00: + Neda Fröbe
- SUBOTA, 9.1. – 18,00: + Stjepan Bilović (30. dan)

3. BOŽIĆNO vrijeme traje do Nedjelje Gospodinova Krštenja - tada će biti i najava BLAGOSLOVA KUĆA (OBITELJI). U tjednu je sv. misa u 18,00 s.!

4. Svetkovina BOGOJAVLJENJA – Tri Kralja, u srijedu 6.1. - BLAGOSLOV VODE i proslava 6. ROĐENDANA ZBORA!

5. POBOŽNOST MAJCI BOŽJOJ preporučuje se stalno, a poglavito u obiteljima, da članovi zajedno mole Krunicu ili barem deseticu, što je moguće svakome svaki dan… po poticaju Bl. Alojzija Stepinca… Cijeli svijet je u velikoj opasnosti, jer je pod maskom korone, u planu tzv. Veliki preustroj, u kojemu "više ništa neće biti isto" i u kojemu više "neće postojati staro normalno", a to nam je svima poticaj na žarku molitvu Nebu…, kao kad se u prošlosti kršćanski svijet mnogo puta našao u okolnostima velikih ugroza!

6. KANDIDATI ZA SAKRAMENTE – 2. i 3. raz. osn. škole (za Prvu sv. pričest) ter 7. i 8. raz. (za Krizmu) – nisu se još svi prijavili ni predali Upisnice niti uključili u pripremu pa ne znamo žele li primiti sakramente… U prvom dijelu školske godinu priprema je redovito misno slavlje nedjeljom, a u drugom polugodištu bit će posebna župna priprema za sakramente. Sudjelovanje u pripremi do Božića je odlučujuće za nastavak, jer uskoro ćemo napraviti plan za slavlje sakramenata Prve pričesti i Krizme u 2021. godini.

7. POMOZIMO IZGRADNJU KARMELA (Samostana č. ss. Karmelićanki) u Gospiću - toga važnog poduhvata u našoj Biskupiji. Svaki dar, pa i onaj najmanji, velik je ako se daje od srca, a dajući prilog za Karmel također sebi činimo dobro, jer sestre će za nas stalno moliti! Darovatelji za Karmel dobili su zahvalnice – mogu ih preuzeti kod župnika.

8. POTIČEMO ŽUPLJANE da redovito prate župne internetske stranice – portal i Fejsbuk, radi obavijesti i povrjemenih koristnih sadržaja. Uz redovite dnevne obveze vjernik ne smije zaboraviti odvojiti vrijeme za molitvu – a posebno je važna zajednička makar kratka obiteljska molitva! – te za čitanje Biblije i vrijednih knjiga. Dobro je što manje pratiti medijske poglavito televizijske emisije i vijesti koje su najčešće senzacija i površna zabava te posljednjih mjeseci pravi "korona-teror", jer to lako postane ovisnost i gubljenje dragocjenog vrjemena. Osim toga, i psiholozi preporučuju izbjegavanje pretjeranog izlaganja medijima, što dovodi do stresa, depresije i umnog zatupljivanja.

9. ZBOR će u ovom tjednu imati redovitu probu PO DOGOVORU. "Tko pjeva, dvostruko moli!" - kaže Sv. Augustin, čime nam posvješćuje koliko je važno crkveno pjevanje i kako je velika uloga crkvenog zbora u liturgiji. Svi trebamo biti svjestni da će nas Bog na koncu pitati jesmo li svoje glazbene (i ostale) talente izkoristili Njemu na slavu, za dobrobit svoje župne zajednice i za vlastitu duhovnu izgradnju... Zato POZIVAMO sve župljan(k)e, kojima je Bog dao dar da vole pjevanje, neka se pridruže sadašnjim članovima ZBORA da zajedno slavimo Gospodina!

Bogojavljenje i šesti 'rođendan' zbora u Kompolju

Misno slavlje svetkovine Bogojavljenja, 6. siječnja u Kompolju je obilježeno šestom godišnjicom djelovanja župnoga zbora i "trokraljskim blagoslovom" vode. Svetu...   >>>

Papina poruka za Svjetski dan mira (1.1.2021.)

PORUKA PAPE FRANJE ZA 54. SVJETSKI DAN MIRA (1. siječnja 2021.) Kultura skrbi kao put do mira 1. Na pragu nove (kalendarske) godine, srdačno pozdravljam...   >>>

NEDJELJA CARITASA – "SVJEDOCI SVJETLA"

Podpora siromašnim obiteljima kroz nacionalnu program Hrvatskog Caritasa "Za 1000 radosti: Uvijek normalno - LJUBAV" Kao i svake godine, HRVATSKI CARITAS...   >>>

Newmanove Adventske propovijedi o Antikristu

Usred Došašća počinjemo na župnom portalu – u kategoriji Duhovnost – objavljivati Adventske propovijedi o Antikristu velikoga obraćenika i kardinala Johna...   >>>

OBAVIJESTI - 29. nedjelja 'kroz godinu' (A), 18.10.2020.

1. KALENDAR novoga tjedna. ● Danas je 29. nedjelja 'kroz godinu' – ujedno blagdan Sv. Luke evanđelista, svetkovina u župama Lukovo i Lukovo Šugarje ● četvrtak,...   >>>