10. nedjelj kroz godinu (B), 10. lipnja 2012.

1. U ovome tjednu slavi se:

- ponedjeljak, 11. lipnja: Sv. Barnaba, apostol (spomendan); - srijeda, 13. lipnja: Sv. Antun Padovanski (+1231.) "svetac svega svijeta"; (u našoj biskupiji časti se kao zaštitnik sljedećih župa: Drežnik-Grad, Generalski stol, Gornji Kosinj, Krasno, Letinac, Lički Novi), sv. misa u Kompolju u 19 sati; - petak, 15. lipnja: PRESVETO SRCE ISUSOVO (svetkovina), sv. misa u Kompolju u 19 sati; - subota, 16. lipnja: BEZGRJEŠNO SRCE MARIJINO (spomendan); - nedjelja, 17. lipnja: 11. NED. kroz godinu, sv. misa u Kompolju je u 10.00 sati, a sljedeća u Brlogu je 24. lipnja.

2. Svibanjske pobožnosti na čast MB Kraljice svibnja, završile su posljednjim danom toga mjeseca. Imali smo (u Kompolju), hvala Bogu, svaki dan 8-9 redovitih molitelja, uglavnom moliteljica, s prosjekom godina oko 25 – a s takvom se "molitvenom mladošću" malo župa može pohvaliti. Posebna je radost što su molitelji odlučili nastaviti moliti i u lipnju (u čast Srcu Isusovu) i to redovito PETKOM u 20,00 sati. Pridružite se koji možete! Nastojte u svojoj obitelji svaki dan ZAJEDNO izmoliti barem deseticu krunice! Tko ne može za Boga (a zapravo za sebe!) dnevno odvojiti barem pet minuta, kojim pravom smije tražiti da Bog za njega ima vremena!

3. Prvopričesnici i njihovi roditelji redovito nedjeljom poslije mise u Kompolju imaju bližu pripravu za slavlje Prve sv. pričesti, koja ćemo zajedno za obje župe slaviti 8. srpnja.

4. Biskupijski susret ministranata održat će se u ponedjeljak 18. lipnja u biskupijskom svetištu Gospe od čudesa u Oštarijama kod Ogulina. Svi su naši ministranti dobili pozivnice, a ići ćemo autobusom zajedno s ministrantima iz Otočca.

5. U petak na blagdan Srca Isusova, u Otočcu u župnoj dvorani u 20,00 s. održava se redovita mjesečna tribina MLADI PETAK. Gost je dominikanac dr. Frano Prcela, a tema je ULOGA KATOLIČKOGA U HRVATSKOM IDENTITETU.

6. Za hodočašće u Podmilačje u svetište Sv. Ive kod Jajca, koje organizira župa Otočac, zbog velikog broja zainteresiranih ide i drugi autobus. Cijena je 100 kn.

7. Organizatori potpisivanja Deklaracije o početku i zaštiti ljudskoga života objavili su da je akcija uspjela i zahvaljuju svima koji su je potpisali. Jamče da će imena svih potpisnika ostati tajna – u javnost će iznositi samo broj potpisnika…

8. Čitajte katolički tisak! Vjersko neznanje je veoma veliko (papa Benedikt je upozorio da je vjersko neznanje dostiglo zastrašujuće razmjere)! Čitanje razvija 'moždane vijuge', gledanje televizije zaglupljuje. Tko ne čita – umire glup! Čitajte Bibliju, dobre knjige i katolički tisak! Prijašnje generacije su odgajane na knjizi, a danas - upozoravaju mnogi umni ljudi – masovno se širi "nova nepismenost".

'Elizabeta' u Brlogu - u nedjelju na Duhove

Poradi dobro poznatih okolnosti i razloga ovogodišnje slavlje zaštitnice župe Brlog – Pohod Blažene Djevice Marije Elizabeti, tj. župni "zbor", pučki zvan...   >>>

Euharistija - obnova uma i srca ter izvor snage

POTICAJ NA RAZMIŠLJANJE O TEMI 3. VAZMENE NEDJELJE Opis susreta Uskrsloga s dvojicom učenika na njihovu putu iz Jeruzalema prema Emausu je izvještaj...   >>>

Je li slučajan potres u nedjelju bez sv. mise?

PRVA NEDJELJA BEZ MISA (...) Cijela ova priča s koronom, prenapuhana kakva već jest (i tko to ne vidi taj je slijep pokraj zdravih očiju!), bila je...   >>>