Nedjelja 11. kg (B), 17. lipnja 2012.

1. U ovome tjednu slavi se: ● četvrtak, 21. lipnja: Sv. Alojzije Gonzaga, redovnik (+1591.) ● petak, 22. lipnja: Sv. Ivan Fisher i Sv. Toma More mč (+1535.) - (Henrik VIII…) ● nedjelja, 24. lipnja: ROĐENJE SV. IVANA KRSTITELJA, svetkovina: - sv. misa u Kompolju je u 10.00 sati, a u Brlogu u 14,30 s. - Sv. Ivan zaštitnik je nama susjedne Švice – sv. misa je u 11,00 s.

2. Sljedeće nedjelje dva autobusa hodočasnika iz Gacke doline slavit će Sv. Ivana u Podmilačju kod Jajca. Vodi ih mons. Šporčić pa ću ga ja zamijeniti u Otočcu, a mene će ovdje i u Brlogu zamijeniti vlč. Jure Ladišić ili neki drugi kolega.

3. Slavlje Prve sv. pričesti za obje župe, Kompolje i Brlog, imat ćemo 8. srpnja. Prvopričesnici redovito nedjeljom poslije mise (u Kompolju) imaju bližu pripravu.

4. Biskupijski susret ministranata održava će se sutra u ponedjeljak 18. lipnja u biskupijskom svetištu Gospe od čudesa u Oštarijama kod Ogulina. Naši ministranti idu zajedno s ministrantima iz Otočca – autobus polazi u 8,30 sati iz Otočca. Organizator ovoga susreta napominje da na druženje mogu doći ne samo sadašnji ministranti nego i bivši, ali i kandidati za ministrante.

5. Jedna iznenadna radosna vijest: od Ministarstva kulture dobili smo obavijest da nam je odobreno za obnovu crkve 150.000 kuna, koje kao namjenska sredstva moramo utrošiti do 15. studenoga. Stoga pozivam sve članove Župnog pastoralnog vijeća na sastanak u srijedu 20. lipnja u 20,00 sati u kvartiru, radi dogovora. A budući da imamo samo dva mjeseca do litnje Stipanje, moramo već sada početi planirati slavlje.

6. Čitajte katolički tisak! Vjersko neznanje je veoma veliko (papa Benedikt je upozorio da je vjersko neznanje dostiglo zastrašujuće razmjere)! Čitanje razvija 'moždane vijuge', gledanje televizije zaglupljuje. Tko ne čita – umire glup! Čitajte Bibliju, dobre knjige i katolički tisak! Prijašnje generacije su odgajane na knjizi, a danas - upozoravaju mnogi umni ljudi – masovno se širi "nova nepismenost".

'Elizabeta' u Brlogu - u nedjelju na Duhove

Poradi dobro poznatih okolnosti i razloga ovogodišnje slavlje zaštitnice župe Brlog – Pohod Blažene Djevice Marije Elizabeti, tj. župni "zbor", pučki zvan...   >>>

Euharistija - obnova uma i srca ter izvor snage

POTICAJ NA RAZMIŠLJANJE O TEMI 3. VAZMENE NEDJELJE Opis susreta Uskrsloga s dvojicom učenika na njihovu putu iz Jeruzalema prema Emausu je izvještaj...   >>>

Je li slučajan potres u nedjelju bez sv. mise?

PRVA NEDJELJA BEZ MISA (...) Cijela ova priča s koronom, prenapuhana kakva već jest (i tko to ne vidi taj je slijep pokraj zdravih očiju!), bila je...   >>>