Nedjelja 23. kg (B), 9. rujna 2012.

1. U ovome tjednu Crkva slavi: ● četvrtak 13.9.: Sv. Ivan Zlatousti, biskup i crkveni naučitelj (+407.) ● PETAK 14.9.: UZVIŠENJE SV. KRIŽA (Ogulin, Perušić, Vaganac, Prozor: 17 s.!) ● subota 15.9.: BDM Žalosna ● nedjelja 16.9.: 24. kroz godinu - sv. misa u Kompolju u 10,00 sati, a u Brlogu sljedeća misa 30. rujna.

2. Vjeronaučni program započet ćemo u listopadu, nakon što evidentiramo sve polaznike, u prvom redu prvopričesnike i krizmanike, ter podijelimo Vjeronaučne knjižice. Razmišljam ozbiljno o uvođenju tih knjižica za roditelje umjesto za djecu!

3. Molitva krunice petkom navečer pomiče se na 19,00 sati. Napominjem da, kao što redovito molimo na nakanu za duhovna zvanja i za župnu zajednicu, vjernici u tu molitvu mogu uključiti svoje osobne ili obiteljske potrebe pa će molitvena zajednica moliti na te nakane. Prije molitve dovoljno je javiti se mežnjarici Miri.

4. U Hrvatsku dolazi Nick Vujičić – mladi čovjek iz Australije, rođen bez ruku i nogu, ali veliki i radosni svjedok nade i vjere u Isusa Krista. U Zagrebu gostuje 23. rujna (nedjelja), a u Rijeci nastupa u ponedjeljak 24. rujna u 19,00 sati u Sportskoj dvorani Zamet. Ulaznica je 60,00 kuna. Ako ima zainteresiranih organizirat ćemo zajedničko putovanje na njegov nastup u Rijeci.

5. Čitajte katolički tisak! Vjersko neznanje je veoma veliko (papa Benedikt je upozorio da je vjersko neznanje dostiglo zastrašujuće razmjere)! Čitanje razvija 'moždane vijuge', gledanje televizije zaglupljuje. Tko ne čita – umire glup! Čitajte Bibliju, dobre knjige i katolički tisak! Prijašnje generacije su odgajane na knjizi, a danas - upozoravaju mnogi umni ljudi - masovno se širi "nova nepismenost".

'Elizabeta' u Brlogu - u nedjelju na Duhove

Poradi dobro poznatih okolnosti i razloga ovogodišnje slavlje zaštitnice župe Brlog – Pohod Blažene Djevice Marije Elizabeti, tj. župni "zbor", pučki zvan...   >>>

Euharistija - obnova uma i srca ter izvor snage

POTICAJ NA RAZMIŠLJANJE O TEMI 3. VAZMENE NEDJELJE Opis susreta Uskrsloga s dvojicom učenika na njihovu putu iz Jeruzalema prema Emausu je izvještaj...   >>>

Je li slučajan potres u nedjelju bez sv. mise?

PRVA NEDJELJA BEZ MISA (...) Cijela ova priča s koronom, prenapuhana kakva već jest (i tko to ne vidi taj je slijep pokraj zdravih očiju!), bila je...   >>>