NEDJELJA 10. kroz godinu – 9. lipnja 2013.

1. Danas je deseta nedjelja kroz godinu ● U utorak 10.6.: Sv. Barnaba, ap. ● U četvrtak 13. 6.: Sv. Antun Padovanski, prezb. i n. (+1231.) – našoj biskupiji slavi se kao zaštitnik u šest župa: Drežnik-Grad, Generalski stol, Gornji Kosinj, Krasno Polje, Letinac, Lički Novi ● U subotu 15.6.: Sv. Vid, mč. (304.) – zaštit. Riječke nadb. ● Sljedeća nedjelja 16.6.: 11. nkg & slavlje Prve sv. pričesti – sveta misa u 10,00 sati (u Kompolju), a u Brlogu sljedeća sv. misa je 30.6. u 14,30 s. & slavlje Svete krizme.

2. SV. MISA radnim danom je (u Kompolju) u 20,00 sati. U subotu je susret članova molitvene zajednice: krunica u 19,30 s.

3. Slavlje Prve sv. pričesti je u sljedeću nedjelju 16. lipnja. Prvopričesnici i ovaj tjedan imaju mali vjeronauk svaki dan u 19,30 sati! Molim roditelje da sutra dođu na misu u 20,00 sati radi dogovora: treba ukrasiti crkvu cvijećem – tko ima u svome vrtu neka se javi mežnjarici... Marija Banić dala je već dvaput cvijeće za crkvu, susj. Ivana - križ… U subotu, uoči slavlja u 19,30 Prva sv. ispovijed za prvoprič. i mogućnost za ispovijed roditelja, kumova i ostalih vjernika. Podsjećam – to je obiteljsko slavlje pa zato u crkvi treba sudjelovati cijela obitelj – nastojte prekinuti s lošim običajem da otac ostane kod kuće pripremiti pečenku, jer nije to slavlje pečenke nego slavlje sakramenta. To vrijedi i za slavlje podjele sakramenta sv. potvrde (za bermu), koju slavimo 30. lipnja u Brlogu. Krizmanici ne smiju izostati više ni jednu nedjelju – oni koji su mnogo propustili trebaju to nadoknaditi u ovom mjesecu.

4. Glede uređenja svetišta: za nekoliko dana dobit ćemo projekt i čim nam Konzervatorski odjel iz Gospića pošalje odobrenje - idemo u radove. Do sada smo prikupili oko 20.000,oo kuna. Svi novci su na računu naše župe u Privrednoj banci. Glede obnove zidova crkve – sredstvima od države – čekamo ugovor od Ministarstva kulture i ponude od izvođača radova. Imamo dva i pol mjeseca do letnje Stipanje, kada ćemo proslaviti i 290. obljetnicu naše župne crkve. A, podsjećam – naša je župa osnovana 11. kolovoza 1807. godine.

5. Biskupijski susret ministranata: pon 17.6. u Rakovici (Slunjski dekanat)…

6. U Senju će na Petrovo 29.6. na sv. misi u 11,00 sati biti zaređen za svećenika naš đakon Josip Šimatović iz Otočca. Tko zna za kakvu zapreku dužan je javiti u biskupiju. Ali još važnije: on je u našoj župi lijepo radio jedno vrijeme pa bismo mogli organizirano otići na to slavlje. Mladu misu slavit će u Otočcu u srpnju.

7. Podsjećam također da je svakoga 11. u mjesecu sv. misa za bolesne članove župe…! (Nova škrabica bit će namijenjena za vaše priloga za MISIJE i CARITAS…).

8. PODSJEĆAM NA VAŽNOST KATOLIČKOG TISKA odnosno ČITANJA! Nastojte što više čitati, najprije Bibliju a potom korisne knjige (posebno preporučujem životopis Bl. Alojzija Stepinca i Sv. Padre Pija!). Svakako, korisno je što manje gledati televiziju - jer gledanje zaglupljuje, a čitanje razvija moždane vijuge! Koji nemate kod kuće blagoslovljenu vodu možete uzeti u crkvi – svaka katolička obitelj treba imati u kući blagoslovine (i svijeću i vodu)…!