37. sabor katoličke mladeži GS-biskupije

37. SABOR KATOLIČKE MLADEŽI GOSPIĆKO-SENJSKE BISKUPIJE Oštarije (kod Ogulina) - subota, 10. prosinca 2011.

Dragi prijatelji i još puno više od toga…! Nema tomu tek dva mjeseca da smo u Gospiću, na 36. Saboru, izabrali novo vodstvo našeg Sabora. (Čestitam predsjednici Vesni i cijelom predsjedništvu. – trs) Po prvi put ujedinila su se dva zbora mladih (Gospić i Ogulin) i sve nas digli na noge. Još mi srce zaigra kad se sjetim kako smo svi u jedan glas pjevali drage nam pjesme što nas vode do iskustva Isusove blizine.

Analizirali smo niz događanja protekloga ljeta i s nestrpljenjem očekivali da sve to nađe mjesta u novom Osvitu br. 17. I dogodilo se! Novi urednik Željko Mačić primio se posla i uz malu pomoć dolje potpisanih evo ga: Osvit 17 na punih 68 stranica. Javili su nam se u njemu i dosadašnji predsjednici i urednici. Valja pročitati koliko im je sve ovo naše druženje značilo. Upravo zato nastavljamo dalje.

Došašće se uvelike razmahalo, mise zornice, adventska akcija, pripreme za Sisak 2012…. I još drugih stvari jednostavno nas pozivaju da se ponovno okupimo, da pozovemo i nove članove i dijelimo radost istinske kršćanske ljubavi i zajedništva, onako kako nas je naš Učitelj poučio. Oštarije zovu. Oštarci su gotovo nestrpljivi jer su po prvi put domaćini Sabora. Isplati se doći i vidjeti s kolikim nas veseljem iščekuju. Pa to i jest smisao Došašća, jer će na našem Saboru sigurno biti i On kojega svi želimo susresti kao svoga Gospodina, Spasitelja i Emanuela – Boga s nama!

Ovako smo zamislili PROGRAM 37. sabora u Oštarijama:

= okupljanje do 10 sati – kod crkve – svetište Gospe od Čudesa u Oštarijama

= u 10.30 "U svjetlosti hodimo" - razmatranje mladih iz Siska s povjerenikom vlč. Brankom Koretićem, domaćinom sljedećeg Nacionalnog susreta hrvatske katoličke mladeži - dvorana Vatrogasnog Doma u blizini crkve

= u 12 sati SV. MISA koju predvodi pop Ante Luketić, župnik i čuvar svetišta, prije mise mogućnost za ispovijed

= RUČAK - u 13 sati

= ZASJEDANJE SABORA – u 14 sati – dvorana Vatrogasnog Doma:

- predstavljanje novog broja Osvita (17), novi urednik Željko Mačić

- 10 godina Sabora katoličke mladeži Gospićko-senjske biskupije, predsjednica Vesna Vuković i Trs

- Adventska akcija i novi ciklus Škole župnih animatora, dokle smo stigli?

- Priprema 38. sabora ili Biskupijskog susreta mladih (posljednji bio na Udbini 2007.)

- Zborovi mladih Gospićko-senjske biskupije – ideja malog festivala?

- Razno i različito, a nakon toga… = molitveno-raspjevani dio u 15.30 sati:

- Iznenađenje priređuje grupa iz… (neka i to bude iznenađenje!)

- Zajednička molitva, pripremaju mladi iz Senja

- RASPJEVANO: zborovi iz Oštarija, Gospića, Senja i Ogulina (i svi drugi Dobro došli! Nije potrebna čak ni prethodna prijava.)

* Planirani završetak Sabora u 17 sati. Vidimo se u Oštarijama!

Srdačan pozdrav od Povjerenstva za mlade G-S biskupije i predsjednice Sabora

Vesne Vuković i T. Rogića

NB: Ovaj put Poziv ide samo preko Facebooka i to novoosnovane grupe Sabor katoličke mladeži Gospićko-senjske biskupije! Pozovite i one koji se nisu stigli još uključiti u grupu!

37. sabor katoličke mladeži GS-biskupije
U Otočcu biskupijski susret župnih pjevačkih zborova

Redoviti godišnji susret župnih pjevačkih zborova Gospićko-senjske biskupije održan je u Otočcu u subotu 16. veljače. Uvodnom riječi biskupijskog povjerenika...   >>>

Neotuđivo pravo na život od začeća do preminuća!

PORUKA ZA DAN ŽIVOTA 2019. Savjest u svjetlu zakona ljubavi Suvrjemeni čovjek suočen je sa sve brojnijim i složenijim moralnim dvojbama, a osobito...   >>>

Doktorandica iz Gacke na Filozofskom fakultetu u Rijeci obranila rad o katoličkom vjeronauku

Pred izabranim Povjerenstvom za obranu doktorskog rada, u kojem su bili izv. prof. dr. sc. Kornelija Mrnjaus i prof. dr. sc. Vesna Kovač (s Filozofskog...   >>>

Predbožićna 'Obiteljska nedjelja' radosti i darova