Nedjelja, 5. kroz godinu (B)

PETA NEDJELJA "KROZ GODINU" (B) - 8. veljače 2015.
Kompolje - Vratnik - Brlog

1. KALENDAR ovoga tjedna: Danas je 5. nedjelja k/g ● utorak 10.2. je Sv. tj. Bl. Alojzije Stepinac, b. i mč. (+1960.)… ● srijeda 11. veljače Gospa Lurdska – ukazanje Bernardici 1858. (Dan bolesnika) ● Sljedeća nedjelja (15. veljače) 6. k/g - sv. mise su po redovitom rasporedu:
- u Kompolju u 10,00 sati (za župljane) ujedno slavlje sakramenta krštenja koje će primiti IVAN Marincel, treće dijete mladih supružnika Hrvoja i Ive Marincel;
- na Vratniku u 13,00 sati;
- u Brlogu je sljedeća sv. misa 22. veljače (1. korizmena ned.) u 15 s. (za pok. Blaža Šimunića, Zvonka i Milu Maras i pokojne iz obitelji Šimunić i Maras; za Kaju i Juru Cvijanović ter Ivu, Mašu i Dragicu Rukavina; kao i za Iliju Jurkovića, Rožu i Danu Jurković i sve pok. ob. Jurković).

2. SVETA MISA RADNIM DANOM redovito u 18,00 sati (u Kompolju): 11.veljače (srijeda) je Gospa Lurdska, sv. misa za sve bolesne župljane. U četvrtak je sv. misa za ++ Katu, Nikolu i Matu Devčić ter sve pok. obitelji Devčić i Dasović. U subotu 14. veljače je spomendan Sv. Valentina (svećenika i mučenika iz 269.) - imamo još jedno posebno slavlje: u 13,00 sati primit će sakrament sv. krštenja JOSIP, sin Nikole Rožmana i Danijele Smolčić.
Posvješćujte i drugima da je sv. misa svaki dan u župi veliki Božji dar za sve!

3. Blagoslov obitelji/kuća na Vratniku opet se nažalost moralo odgoditi – najprije je župnika zakočila prehlada a potom nevrijeme; prognoza je "loša" do srijede pa će se (taj dan - ako sve bude po planu) – nastaviti s blagoslovom od Melnica…, a nastavak će (kao i dosad) ovisiti o vrjemenu i okolnostima… Župnik svima zahvaljuje na strpljenju i razumijevanju!
Glede KVARA na električnim instalacijama u crkvi, dogovoreno je da jedan električar ovaj tjedan dođe s tzv. korpom/dizalicom pa će nam konačno otkloniti kvar!
Oni koji nisu bili kod kuće tijekom redovitog pohoda obitelji u Kompolju, ako žele neka se jave radi dogovora za blagoslov u prikladno vrijeme.

4. PROBA ZA PJEVAČE u Kompolju redovito subotom poslije večernje mise (18,00 s).

----------------

SUVENIR ŽUPE: lijep prigodan dar - u obliku knjižice, posebno za one izvan župe = 29,90 kn!

GODINA EVANĐELJA: oni koji još nisu dobili NOVI ZAVJET, mogu ga uzeti na stolu/regalu za tiskovine (besplatno!)… - obećane knjižice s većim slovima još čekamo…!