Nedjelja, 28. kroz god.(B), 11.10.2015.

1. KALENDAR ovoga tjedna: ● Danas je 28. N.kg ● četvrtak 15.10.: Sv. Terezija Avilska, dj. i n. (+1582.) (svetkovina za župu Bužim, kod Gospića) ● petak 16.10.: Sv. Margareta Marija Alacoque, dj. (+1690.) (primila je objavu za širenje pobožnosti Srcu Isusovu) ● subota 17.10.: Sv. Ignacije Antiohijski, b. i mč. (+oko. 115.) ● Sljedeća nedjelja, 18.10.: 29.Nkg - Misijska nedjelja (ujedno blagdan Sv. Luke ev. – svetkovina za Lukovo i Lukovo Šugarje) - sv. mise po redovitom rasporedu:
- u Kompolju u 10,00 sati (pro populo – za narod)
- na Vratniku u 13,00 s.(za pok. Franu i Anu Katalinić i njihovu djecu)
- izvan mjesečnog rasporeda je sv. misa u Kalu radi krštenja male Ružice Nekić – 4. djeteta Dalibora i Nikoline, a sljedeća sv. misa u Kalu je u nedjelju 1.11. - svetkovina Svih Svetih
- u Brlogu je sljedeća sv. misa 25.10. u 15,00 s.(za pok. Mandicu Jurković, god.)

2. SVETE MISE u ovom tjednu su (u Kompolju) u 19,00 sati. Misne nakane:
- PONEDJELJAK (12.10.): pok. Ivan Jurković (Zec)
- PETAK (16.10.): na čast Srca Isusova
- SUBOTA (17.10.): po nakani

3. ZBOR ima probu PETKOM poslije večernje sv. mise...

4. LISTOPADSKE POBOŽNOSTI redovito u 19,00 sati (osim nedjeljom) – pobožnost Majci Božjoj (koji ne možete doći, nastojte redovito moliti kod kuće ili zajedno u susjedstvu)!

5. MIHOLJA (na Vratniku) – događaj je o kojemu se još uvijek priča. Vijesti i naslovne fotografije na Fejsu posjetilo je ukupno više od 5.000 ljudi! Još jednom, pohvala svima koji su na bilo koji način dali svoj doprinos dobroj organizaciji slavlja. Ukupni troškovi (piće, kolači, potrebštine za kotlić, cvijeće, glazba i janje) je oko 10.000 kn. Prihodi u rujnu (redoviti i prigodni darovi župljana i dobročinitelja) su oko 6.500,00 kn.

6. AKCIJA PRIKUPLJANJA PLODOVA zemlje za sjemeništa u Rijeci i Zadru traje do konca listopada. Kao i dosad, Otočki i Senjski dekanat prikupljaju hranu za Riječko sjemenište. Nema nam tko ići od kuće do kuće i skupljati pa vas molimo da hranu dovezete do mjesta koja su i lani bila skladište: u Kompolju – garaža uz kvartir, u Brlogu – kod Marine (dućan), na Vratniku – garaža kod kvartira, u Kalu – kod Marka Larme

!

7. GODIŠNJI SUSRET ŽUPNIH PASTORALNIH VIJEĆA održat će se u nedjelju 18.10. u Otočcu. Program počinje u 15,00 s. molitvom u župnoj crkvi, a nastavlja se domjenkom u Gackom POU ter predavanjem o Godini milosrđa – gost-predavač je vlč. dr. Ante Tamarut, prof. teologije u Zagrebu. Cijeli program j na oglasnim pločama i na internetu, a vijećnici će dobiti službenu pozivnicu (poslije mise… oni ili članovi njihovih obitelji).

8. DVD-STIPANJA 2015 – skraćena snimka cijeloga slavlja - može se nabaviti u župnom uredu za 49,90 kuna.