Zaručnički tečaj

Prvi turnus Tečaja o braku – Zaručnički tečaj – za naš dekanat održat će se u Otočcu 24, 25. i 26. veljače ter 2, 3. i 4. ožujka. Predavanja su petkom i subotom u 19 sati, a nedjeljom je parovima obveza doći na misu i nakon mise polusatno predavanje. Predavači su Nives Tomić iz Ogulina, mr. mons. Tomislav Šporčić, liječnica iz Zagreba dr. Zrinka Rusan ter dr. fra Draženko Tomić iz Zagreba. Sljedeći tečaj trebao bi biti koncem lipnja.

Molim zaručnike koji će se vjenčati u prvom dijelu ove godine (ili do konca godine), a koji nisu obavili tečaj, da se prijave svome župniku, kako bi organizator Tečaja mons. Tomislav Šporčić, povjerenik za pastoral obitelji u Gospićko-senjskoj biskupiji, mogao navrijeme sve prirediti za uspješno odvijanje planiranog programa.

Parove koji su iz opravdanih razloga već vjenčani bez tečaja, treba upozoriti i najozbiljnije pozvati da se uključe u ovaj tečaj u veljači-ožujku, jer su pod tim uvjetom i vjenčani. Oni također trebaju sudjelovati na svim predavanjima, a ne samo na nekima, smatrajući da su time ispunili obvezu. Svaki župnik treba brinuti o redovitom pohađanju tečaja svojih zaručnika.

Nedjelja, 5. Veljača 2012.

Reakcije na Izjavu Komisije 'Iustitia et Pax' o tzv. pandemiji

Poštovani vjernici, Nakon što je 17. rujna 2020., s podpisom mons. Đure Hranića, nadbiskupa đakovačko-osječkoga, predsjednika Komisije HBK Iustitia...   >>>

Što je sve sumnjivo u ovoj pandemiji - tko stoji iza globalnog eksperimenta?

U cijelom svijetu poduzimaju se epidemiološke mjere koje iz temelja mijenjaju naše živote. Već sada, a osobito u bliskoj budućnosti, pojedinac, ali i zajednice...   >>>

Iako bez 'zbora', kompoljska 'Stipanja' svečana i radostna

Ovogodišnja kompoljska 'letnja Stipanja', zbog cijelom svijetu nametnutog korona terora, 'morala' je biti trostruko drukčija. Budući da su roditelji naših...   >>>