Naša misa na Hrvatskom radiju

Peta nedjelja liturgijskog vremena kroz godinu – 5. veljače, koja se ove godine slavi i kao Dan života, za našu je razmjerno malu župu bila povijesni dan. Iz kompoljske župne crkve Sv. Stjepana Prvomučenika bio je u 11,00 sati na 1. programu Hrvatskoga radija izravan prijenos sv. mise. Deset minuta prije toga, tj. od 10,50 emitiran je prilog o mjestu i župi Kompolje, u kojem je novinar i urednik Ivan Dukarić Stubičar razgovarao prof. Milanom Kranjčevićem, sakristankom Mirom Kranjčević i župnikom don Anđelkom Kaćunkom.

U uvodu na početku mise župnik don Anđelko srdačno je sve pozdravio i svima čestitao Dan života! Naglasio je kako je taj susret za kompoljsku župnu zajednicu golema radost, jer slavlje svete mise - Kristove žrtvene gozbe i gozbene žrtve - je za nas najvažniji čin, najdragocjeniji izvor i duhovna hrana našega života. Drugi, razlog za radost, istaknuo je župnik, jest činjenica što je kompoljska župna crkva danas "globalna virtualna katedrala" – i to zahvaljujući izravnom prijenosu na Hrvatskom radiju! Zato je don Anđelko posebno pozdravio sve koji su s kompoljskom liturgijskom zajednicom povezani radio valovima – pri čemu je posebno istaknuo stare, bolesne i nemoćne, ali i sve one koji iz bilo kojih razloga nisu mogli otići na misu u crkvu ili prijenos slušaju iz želje za zajedništvom – kao što su brojni iseljeni Kompoljčani. Kristova ljubav sve nas povezuje!

Pjevanje tijekom sv. mise animirao je zbor mladih iz Križpolja i Brinja KRISTOFORI, pod vodstvom učiteljice Branke Pavlović, kombiniranjem modernih pjesama iz svoga repertoara i crkvenih popijevki koje je i narod pjevao, kao i Peranovu Pučku misu. Misna čitanja lijepo su pročitale Mira i Katarina Kranjčević, a Molitvu vjernika Ivana Marincel. Iako je vanjska temperatura bila minus trinaest stupnjeva, u crkvi je bilo ugodno zahvaljujući zagrijavanju "plinskim topom", koji je već subotu navečer instalirao Tomislav Marincel. Time je vjernicima pomogao da, kako je rekao don Anđelko, jače osjete toplinu Božje ljubavi, što je u zagrijanom prostoru mnogo lakše nego u smrznutom.

Poslije svete mise ekipa Hrvatskoga radija i "Kristofori" zajedno s don Anđelkom zadržali su se u ugodnom druženju u Grill-caffeu "Gloria", gdje ih je kavom, čajem i sokovima počastio vlasnik Ivan Odorčić Gašo.

(don Anđelkova propovijed nalazi se u kategoriji Duhovnost)

Nedjelja, 5. Veljača 2012.

Naša misa na Hrvatskom radiju Naša misa na Hrvatskom radiju Naša misa na Hrvatskom radiju Naša misa na Hrvatskom radiju Naša misa na Hrvatskom radiju Naša misa na Hrvatskom radiju
Reakcije na Izjavu Komisije 'Iustitia et Pax' o tzv. pandemiji

Poštovani vjernici, Nakon što je 17. rujna 2020., s podpisom mons. Đure Hranića, nadbiskupa đakovačko-osječkoga, predsjednika Komisije HBK Iustitia...   >>>

Što je sve sumnjivo u ovoj pandemiji - tko stoji iza globalnog eksperimenta?

U cijelom svijetu poduzimaju se epidemiološke mjere koje iz temelja mijenjaju naše živote. Već sada, a osobito u bliskoj budućnosti, pojedinac, ali i zajednice...   >>>

Iako bez 'zbora', kompoljska 'Stipanja' svečana i radostna

Ovogodišnja kompoljska 'letnja Stipanja', zbog cijelom svijetu nametnutog korona terora, 'morala' je biti trostruko drukčija. Budući da su roditelji naših...   >>>