7. nedjelja kroz godinu (B), 19. veljače 2012.

1. U ovom tjednu Crkva slavi:

- srijeda, 22. 2.: Čista srijeda – PEPELNICA (zapovijedani post i nerms)

- nedjelja, 26. 2.: 1. KORIZMENA - sv. misa u 10,00 sati za pok. Stjepana Kranjčevića, a u Brlogu u 14,30 s.

2. U utorak, 21. veljače kod obitelji Kajfeš u 19,00 sati održava se prva sjednica ŽPV župe Brlog. A u četvrtak, 23. veljače (najvjerojatnije kod Tomice Marincela) u 19,00 sati prva sjednica ŽPV župe Kompolje.

3. Srijedom Pepelnicom započinje Korizma – to je vrijeme pojačane molitve, pokore, posta i odricanja za potrebite – kao 40-dnevna priprava za proslavu Vazmenoga otajstva. U Korizmi je za punoljetne i zdrave vjernike petkom obvezan post i nemrs odnosno oni koji su navršili 14 godina dužni su obdržavati nemrs – tj. ne jesti meso i masna jela, a oni koji su navršili 21 godinu dužni su postiti.

Tijekom cijele Korizme u župnoj crkvi u Kompolju petkom će redovito biti pobožnost Križnoga puta u 18,00 sati, a poslije toga sveta misa.

4. U nedjelju je prva korizmena nedjelja. Započinju i korizmena hodočašća po pojedinim dekanatima u našoj biskupiji. Kao i dosadašnjih godina 2. korizmena nedjelja određena je za župe Otočkog dekanata. Ove godine ta hodočašća neće biti u Gospić nego na Udbinu, u Crkvu hrvatskih mučenika. Zato najavljujemo: 2. korizmene nedjelje, 4. ožujka o. g. u 14,00 sati ispred crkve u Otočcu polazi autobus s hodočasnicima na korizmeno hodočašće na Udbinu. Na hodočašće idu otočki krizmanici, a posebno su pozvani i roditelji naših krizmanika i prvopričesnika. Cijena povratne karte je 60 kuna, ali krizmanici i prvopričesnici s kojima idu roditelji imaju besplatan prijevoz. Zbor iz Otočca će predvoditi pjevanje, ali svi pjevači mogu se pridružiti.

5. Nadamo se da je zima s vrlo niskim temperaturama iza nas ter da će i naša crkva biti sve toplija pa pozivam sve vjernike - djecu, mlade i odrasle, a osobito naše prvopričesnike i kandidate za krizmu - da redovito dolaze na nedjeljnu sv. misu.

6. Od utorka u Otočcu će se toga dana redovito održavati Biblijske večeri s početkom u 19,00 sati – na koje su posebno pozvani supružnici odnosno roditelji. Namjera je da se u užem krugu razgovara o vjerskim temama koje su povezane s našim prilikama i životom. Takvi se susreti danas održavaju u svim aktivnijim župama širom u Hrvatskoj.