Nedjelja, 21. kroz god. (C) – 21.8.2016.

1. KALENDAR novoga tjedna: ● Danas je 21. nedjelja k/g - 37. nedjelja u Godini milosrđa ● ponedjeljak 22.8.: BDM Kraljica● srijeda 24.8.: Sv. Bartol, ap. & Bl. Miroslav Bulešić (+1947.) ● subota 27.8.: Sv. Monika (+387.) ● Sljedeća nedjelja, 28.8.: 22. kroz god. - sv. misa po redovitom rasporedu: u Kompolju u 10,00 s. (za narod), na Vratniku u 13,00 s. (+ Stipe i Manda Nekić i svi pok. obitelji Nekić), a u Brlogu u 15,00 s. (+ Dragan i Marija Rukavina, Manda i Vlade Majer) – tada ćemo imati i veliko slavlje: sakrament sv. krštenja primit će mali Ivan Jurković, 2. dijete Ivice i Ankice Jurković.

2. SV. MISA RADNIM DANOM (u Kompolju) je u 19,00 sati. Misne nakane u ovom tjednu:
- PONEDJELJAK (22.8.)- 19,00: + Kata i Mirko Šimunić
- SRIJEDA (24.8.) - 19,00: po nakani
- ČETVRTAK (25.8.) - 19,00: za blagoslov naših dobročinitelja
- SUBOTA (27.8.) - 19,00: po nakani

3. SPOMENDAN Bl. Miroslava Bulešića - u srijedu, 24.8. - slavimo ga svečanije jer imamo njegove relikvije pohranjene u oltar na kojem svaki dan slavimo svetu misu. Dio svečeva tijela i primjer njegova života nama su dar i poticaj na nasljedovanje u dosljednom i hrabrom svjedočenju za Isusa Krista.

4. Proslava DANA HRVATSKIH MUČENIKA: u subotu, 27. kolovoza – hodočašće naše biskupije na Udbinu… - u 11,00 s. svečanu sv. misu predvodi novi vojni biskup Jure Bogdan. Iz Otočca – kao i iz Senja - će opet ići autobus. Preporučujemo da se vjernici prijave što prije - svome župniku ili izravno u župnik ured u Otočcu!

5. SLAVLJE NAŠE 'STIPANJE' – (kratak osvrt): proteklo je veličanstveno (kako jučerašnja svetkovina, tako i svi dani trodnevnice), zahvaljujući vama župljanima koji ste uložili golemu energiju, dragocjeno vrijeme i veliku žrtvu u razne i brojne pripreme koje su bile potrebne… Kada se prikupe sve podatci onda će o tome biti objavljen kompletan izvještaj… Od svih smo čuli samo pohvale… - posebno za slavlje u crkvi, za što najveću zaslugu ima zbor! U kvartiru je sve teklo "kao u hotelu s pet zvjezdica" (kako je, malo pretjerano, netko rekao, ali nam je bilo drago čuti)! Pučko veselje je bilo doista veselo i kulturno, a okupljenih je ljudi bilo cijeli dan do kasno navečer. Premda smo poštivali obvezu odgovornosti za "javno okupljanje" do 20,00 sati, posljednje su "noćne ptice" tek koju minuti prije ponoći (kako im nitko ne bi prigovorio da su feštali dva dana!) "odlepršale" svojim kućama, ali sve je bilo u granicama kulturnog ponašanja, što je za primjer i svaku pohvalu… Bogu hvala na svemu i Sv. Stjepanu na lijepom vrjemenu, a župljanima velika čestitka!

DJELA MILOSRĐA - "Formula 7+7" (domaća i 'školska' zadaća…) za svaki dan:

Tjelesna djela milosrđa:

1. Gladna nahraniti.
2. Žedna napojiti.
3. Siromaha odjenuti.
4. Putnika primiti.
5. Bolesna i utamničena pohoditi.
6. Zarobljenika i prognanika pomagati.
7. Mrtva pokopati.

Duhovna djela milosrđa:

1. Dvoumna savjetovati.
2. Neuka poučiti.
3. Grješnika ukoriti (ili opomenuti).
4. Žalosna i nevoljna utješiti.
5. Uvrjedu oprostiti.
6. Nepravdu strpljivo podnositi.
7. Za žive i mrtve Boga moliti.

"Budite milosrdni - kao što je Otac vaš milosrdan!" (Lk 6,36)